שיתוף התערוכה:

חלק מהחיים / המרכז הרפואי איכילוב

22/10/2015 עד ה-22/11/2015

את הפרויקט הייחודי ומעורר ההשראה, יזמה דר' יעיש במטרה להעלות מודעות למחלת סרטן בלוטת התריס, ששיעוריה עלו דרמטית בשנים האחרונות: "מידי יום ביומו אני מטפלת בחולים שאובחנו עם סרטן בבלוטת התריס ונמצאים בשלבים שונים של המחלה. בשיח הישראלי השתרש, זה מכבר, מנהג שלא לקרוא לסרטן בשמו, אלא לכנותו בשמות 'המחלה' או 'מחלה קשה'. כתוצאה מכך החולים מתביישים במחלתם ומנסים להסתירה. כרופאה, אני משתדלת לעזור למטופלים שלי להישיר אל המחלה מבט ולהתמודד עמה באומץ. כמובן, לצד הטיפול הרפואי.  הפרויקט נולד כדי להראות שסרטן בלוטת התריס, במרבית המקרים, אינו חורץ גורלות. אפשר לחיות איתו ולנהל לצד ההתמודדות עמו חיים פעילים ומלאים, ואף למנף את המחלה לכיוונים חיוביים. בחרתי להתמקד באנשים 'מן השורה'. כאלו שאנו פוגשים יום יום ולא מעלים בדעתנו שהם חולים" מסבירה דר' יעיש.

את משתתפי הפרויקט – 7 נשים ו-3 גברים, בחרה דר' יעיש לצלם בסביבתם הטבעית, ברגע שגרתי ויום יומי. המצולמים שיתפו את דר' יעיש בחייהם, בתגובתם לגילוי המחלה, ההתמודדות עימה והשינוי שחל בתפיסת עולמם. סיפוריהם מובאים בתערוכה לצד התמונות. שבתאי פרדיסו (47) ממשתפי הפרויקט מספר: "המחלה שינתה את תפיסת עולמי - אני מעז לנסות דברים חדשים יותר מבעבר, מנסה למצות את החיים וליהנות מכל רגע. לוקח דברים בפרופורציות ובקשרים עם אנשים קשוב יותר וסובלני".

דר' איריס יעיש, מצלמת מזה שנים רבות, לצד עיסוקה התובעני כרופאה בכירה במכון האנדוקריני באיכילוב, הציגה את עבודותיה בתערוכות: "אני מאמינה שניתנה לי זכות גדולה לעסוק במקצוע הרפואה ומרגישה סיפוק עצום בעבודתי, על אף הקשיים הכרוכים בה. נושא הצילום העיקרי שלי הוא בני אדם והסיפורים העומדים מאחורי כל אחד ואחת מהמצולמים שלי. אני שמחה על ההזדמנות למזג את שלוש אהבותי הגדולות ביותר - בני אדם, רפואה וצילום, בפרויקט משמעותי זה".

בישראל מאובחנים מדי שנה כ-900 חולים בסרטן בלוטת התריס, החמישי בשכיחותו בקרב נשים בישראל. סרטן זה נפוץ בנשים פי שלושה מבגברים.

הפרויקט מוגש כשירות לציבור על ידי חברת ג'נזיים מקבוצת סאנופי

 
מיקום - המרכז הרפואי איכילוב
לובי סמי עופר ויצמן 6 תל אביב


זמנים - 22/10/2015 עד ה-22/11/2015

פתיחת התערוכה - 22/10/2015


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||