שיתוף התערוכה:

אי - פרויקט מיצג מתמשך / מוזיאון בת-ים לאמנות


טלפון - 03-6591140
12/07/2010 עד ה-04/09/2010

בתערוכה הייחודית שתתגבש הקיץ במובי, מוזיאון בת ים לאמנות עכשווית, יהפוך המושג אי לכלי נוסף לבחינת גבולותיו ומקומו של המוזיאון ושל אמנות המיצג במציאות העכשווית. שבעת אמני הפרפורמנס שישתתפו בה ישתלטו על חלליו השונים של המוזיאון ויחשפו את תהליך העבודה המקביל והמתמשך. הצופה, שיוזמן לבקר באי המתגבש במהלך שעות הפעילות הרגילות של המוזיאון, יידרש לסוגיות כמו תפקידו של המוזיאון כמגדלור/מגדל שן מבודד של תרבות, גבולותיו של המוזיאון כמוסד ומקומה של עבודת האמנות (אם אכן תתקבל כזו בסופו של תהליך העבודה) כישות אורגנית, חיה ומיוחדת במינה.
התערוכה מבקשת להפוך את הסדר של הצגת האמנות. במקום להציג את נקודת הסיום של התהליך האמנותי, את הרגע שבו תהליך היצירה נגמר והעבודה עליה מסתיימת, היא מציגה לצופה את התהליך של גיבוש העבודה מתוך ניסיון להכניס את הצופה לתוך עולמו הפרטי של האמן ולשתף אותו בתהליך החיפוש והתהייה. נקודת עוגן מרכזית נוספת של התערוכה היא המתח שבין עבודת האמנות המסורתית, שהיא נצחית ונטולת השתנות, לבין אמנות הפרפורמנס, שהיא נקודתית ומוגבלת בזמן ובמקום בהגדרתה, מהווה עוגן מרכזי נוסף לתערוכה. גם לוח הזמנים של התערוכה והאירועים שיתקיימו במהלכה מותאמים לתהליך המתרחש בחלל המוזיאון , כשאירועים ייחודיים יתקיימו בה אחת לשבועיים ואת ערב הפתיחה המסורתי יחליף ערב פרפורמנס משותף שיחתום אותה ב26 באוגוסט.
האי, כמונח, מאפשר לאמנים לנוע בין הפנטזיה הפרועה והחיפוש אחר מציאות אחרת, חלום של אוטופיה אפשרית ובדידות מזהירה לבין הפוטנציאל ההרסני של גבולותיו להפוך לכלא מבודד ומדכא. האספקטיים הראשוניים, החייתיים, הקהילתיים והפוליטיים של האי ייחשפו לצופה במהלך הקמתה הפתוחה של התערוכה.
את התערוכה ילווה עלון שיוצא לאור מדי שבועיים ובו עדכונים כמו חדשותיים על הנעשה בה, ראיונות אינטימיים פומביים עם האמנים על הליך העבודה ותמונות שיציגו את התהוותה.מיקום - מוזיאון בת-ים לאמנות

זמנים - 12/07/2010 עד ה-04/09/2010

פתיחת התערוכה - 05/08/2010


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||