שיתוף התערוכה:

"קריסטל קליר" אמנית: רונית קריסטל / בית רובינשטיין

28/04/2015 עד ה-26/05/2015

אוצרת: לורי פשניצה

רונית קריסטל, אמנית מחשב אוטודידקטית במדיה החדשה. היא החלה לצייר לפני שלוש שנים לאחר שנים רבות של קריירה בטלוויזיה הישראלית, כמאפרת וכסטייליסטית. בין השאר עבדה עם ירון לונדון, גבי גזית, מרגול וקובי מידן והיתה מלבישה ראשית בחדשות ערוץ 2. במסגרת עבודתה הגיעה גם לתוכניות זרות ויוקרתיות כמו '60 דקות' האמריקאית, בה איפרה בין השאר את יצחק רבין, שמעון פרס ובנימין נתניהו.

במסגרת עבודתה ביקרה רונית בארצות רבות ורכשה כלים רבים תוך כדי ראייה והסתגלות לתנאים שונים, ספגה מתרבויות שונות שהשפיעו על עיסוקה כיום.

האמנית רונית קריסטל עזבה הכל למען הציור. היא השקיעה מרץ וזמן ולמדה בדרך אוטודידקטית בהתלהבות וביסודיות תוך כדי בדיקה וחקירה שיטתית של האפשרויות הרבות הגלומות בתוכנות הציור. היא עקבה אחר טקסטורות שונות ושילבה בטכניקה ייחודית לתוך מרקחה אחת גדולה, צורות ומרקמים בחגיגה של צבעים נועזים ופסטורליים, ישן מול חדש, כשכל חפצה הוא לחדש כל העת והפתיעה אף את עצמה בתוצאות שקיבלה.

בקהילת האמנים הצמידו לה כינוי: 'קוסמת הצבעים'. בעיקר בשל הפרשנות שלה לפרחי הטבע ושילובי הצבע שהיא בחרה לגירסא חדשה של כל פרח. היא מגדירה מחדש בעיניים של הנפש ומדמיינת אינטראקציות שלה עם הסביבה הקרובה.

קריסטל מציירת במהירות ובאופן אינטואיטיבי. כמו בכל מדיום אמנותי אחר היא מסתמכת על כשרונה, דולה מדמיונה ומהיכולות שלה כאמנית . היא סיגלה בתקופה האחרונה סגנון ייחודי השמור רק לה ומשתדלת להתרכז ולהתמקד בעיקר על מנת לאתגר את עין המתבונן. רונית מקבלת מחמאות רבות בארץ ובעולם. כך היא יודעת שהגיעה לקהל גדול ומצליחה לגעת באנשים ולדלג על פערי מקום.

אין לאמנית סגנון אחיד. ציוריה נוגעים בריאליזם ובאבסטרקט לעיתים - משלבת בין שניהם. הציורים מושפעים ממצבי רוח, תובנות ברבדים שונים, דמיון פורה ועשיר וכל זה מושפע מעולמות תכן מגוונים שאותם רונית אוהבת - כמו אופנה, עיצוב, וידאו?קליפס, רוקנרול ועוד.

רונית אינה מתפשרת בכל מה שקשור לאיכות. היא משתמשת בנייר איכותי ביותר ברזולוציה גבוהה, בשיטת ציפוי מיוחדת "גל?ייז", בגימור "פלקסיגלס" שקוף (פרספקס) המקנים להם גימור מלוטש ומראה מתוחכם, עדכני ויוקרתי.

יצירותיה של האמנית רונית קריסטל הוצגו בפרויקטים ובתערוכות בארץ ובעולם, ביניהן:

 

אוגוסט 2012 -  "אור" הגלריה המרכזית תל אביב אוצרת אורית ויזל גלילי.

פברו' 2013   -  "מבע נשי" בית גבריאל בכינרת. אוצרת יעל ניצן.

מרץ 2013     -  "אור וצל" תערוכה במרחב הוירטואלי.  אוצרת ד"ר נורית צדרבוים.

שנת 2013    -  Journey Through Creativity, מנהטן N.Y ארה”ב. אוצרת: esperanza Tielbaard Pazmiño‎‏.

אוקט' 2014  -  "העולם עכשיו" בית רובינשטיין תל אביב. אוצרת לורי פשניצה.

נובמ' 2014   - התערוכה הבינלאומית"Salon d'Automne"  האנגר 11  תל אביב. סלון ד'אוטון החל לפעול בעיצומה של

מלחמת העולם השנייה. כהוקרה לגישה האמיצה של אמנים במהלך שנות המלחמה החליט פיקאסו להציג בסלון כ-80 יצירות, שצוירו כולן במהלך הכיבוש הנאצי. באווירה זו התארחו בסלון המובילים מבין האמנים הסוריאליסטיים: מירו, מסון, ארנסט, טנגווי, מגריט, דלוו, בראונר, דומינגז ואחרים. בשנה זו חגג הסלון 70 שנה לייסודו והוקדש לזכרם ולזכר האמנים היהודים הצרפתים שנרצחו בשואה. הפיק: ג'ורג' לוי.

 

בשנים  2012- 2014 פורסמו שתי כתבות שער בניו יורק אודות האמנית  רונית קריסטל:

 

 במגזין The artist weekly" " עם הכתבת Eva Snyder.

 כתבת אמנות  במגזין "art & byond" ע"י בעלת המגזין והכתבת mila ryk.

רונית קריסטל אישה טמפרמנטית מאד, בעלת  קסם ייחודי, משובבת נפש, קופצנית, משוחררת, יוצרת כל העת בשאיפה לאתגר את עצמה ואת הקהל. ממשיכה להשתתף בתערוכות מקומיות ובפרוייקטים ותערוכות ברחבי העולם. בקרוב תציג גם באירוע אמנות ענק 'ארטאקספו מילנו' שיתקיים באיטליה. אמנית רבגונית האוהבת לשלב תוך כדי עבודה ובחן השמור רק לה - ספונטניות ואינטואיציה מענגת.

כל העבודות מיועדות לרכישה. פרטים להתקשרות: טל' 054-9848610   אתר: ronitkristal.com 
מיקום - בית רובינשטיין
לינקולן 20, תל אביב. הכניסה חופשית. שעות ביקור: 7:00-20:00


זמנים - 28/04/2015 עד ה-26/05/2015

פתיחת התערוכה - 14/05/2015
הקהל מוזמן


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||