שיתוף התערוכה:

נועם עומר - מתחת לכר / מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית


טלפון - 09-9551011
07/11/2014 עד ה-01/12/2014

התערוכה "מתחת לכר", משקפת את חווייתו הפרטית של נועם עומר, שקיומו עומד על קרום דק, ומתחתיו נפרשות מערות, מנהרות, חורבות ומפולות.

בעולם שמתחת לכר מתקיימים לא רק חזיונות אימה, אלא נרקמים גם יסודות למציאות אחרת. בתערוכה הנוכחית מציג עומר לא רק חלומות הרס, אלא גם "פנטזיות בנייה", ביניהן מראות של חיבור בין אדם למבנה ארכיטקטוני.

ביוצרו דיאלוג נוסף עם האמנות הדתית לדורותיה, מעלה עומר את גרסתו לדימויים קלאסיים, כמו "הפיאטה", "הבשורה", "ונוס" ו"משה", ומשתמש כהשראה בתצלומים של דיאן ארבוז ורוג'ר בלאן, שני צלמים אשר מתבוננים בחלש ובסבלו של האחר.

 

ליווי ואוצרות - איילת השחר כהן, בדיאלוג עם פרופסור חיים עומר

 

נועם עומר  נולד בישראל,  חי ויוצר בהוד השרון. התחיל לצייר בעקבות משבר אישי עמוק, שהביא אותו לקפאון מוחלט במסלול חייו למשך שנים. האמנות עבורו היא הכרח קיומי של ממש, ובמילותיו : "ברור שאין לי ברירה אלא להיות אמן, הלא אני לא מסוגל לעשות שום דבר אחר" . מאז התחיל במסלול זה, הוא מקדיש כשבע  שעות ביום לעשייה האמנותית כאשר הוא מודד את עצמו עם סטופר. בשל קשייו ביצירת קשר,  אביו - פרופסור חיים עומר,  מקדם אותו מול  עולם האמנות. את הסיפור של התהוות שיתוף הפעולה ביניהם ניתן לקרוא בכתבה : "דון קישוט וסנצ'ו פנצה: דרכו של נועם אל האמנות ודרכי שלי להיות נושא כליו"www.noamomer.co.il

נועם עומר למד במדרשה לאמנות בבית ברל והציג בתערוכות רבות , ביניהן במוזיאון ינקו-דאדא,  במוזיאון ארץ ישראל,  במוזיאון הקולוונבורג בגרמניה , במוזיאון של ד"ר גיסלין בבלגיה , בגלריית המדרשה, בגלריית הקיבוץ בתל אביב , בבית האמנים על שם זריצקי בתל אביב, בגלריה טובה אוסמן, בגלריית קיימא ועוד.    

 

 

 
מיקום - מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

זמנים - 07/11/2014 עד ה-01/12/2014

פתיחת התערוכה - 07/11/2014
פתיחה: יום שישי, 07.11.2014 בשעה 12:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||