שיתוף התערוכה:

ביבר החיות / מוזיאון החאן אשקלון

20/05/2014 עד ה-06/06/2014

בתערוכה "ביבר החיות, מוצג מבחר מפסלי הקרמיקה המרהיבים של ד"ר פולינה קמלמן באוצרותה של ד"ר דליה הקר-אוריון. פולינה שעובדת כרופאה מומחית לגיריאטריה למדה בצעירותה מוסיקה ובשנים האחררונות עוסקת גם בפיסול קרמי. היא יוצרת בפסליה היגדים על עולם ומלואו דרך מטפורות של בעלי חיים דמיוניים.

הפסלים ססגוניים בצבעוניותם ומורכבים בחומריותם. הם מעבירים את נקודת מבטעה הייחודית וההומוריסטית על נושאים שונים. המקוריות מתבטאת בין היתר בדרך בה היא משלבת בעלי חיים שונים, סמלים וטקסטורות ובוראת עולם דמיוני, חי ועשיר. השכלתה הרחבה והמורשת התרבתית שלה באה לידי ביטוי בהקשרים, הגדים על החיים, על פוליטיקה, יחסי מינים ועוד.

לדוגמה בפסל "סוסון קנגורון" היא משלבת סוס הנושא בבתוך כיס בבטנו סוסון קטן ומגונן עליו בדרך זו. בפסל "מחווהלקדימן" המציג שה שרוע על בטנו היא מתייחסת לאמנות הישראלית בכלל ולמנשה קדישמן בפרט. לא כל מה שנראהיפה מבחוץ הוא אכן כזה ף מיוצג על ידי כלבלב חמוד שעל לשונו עקרב. אגדות העם הרוסיות עם הספורים על הבתים הניצבים על כרעי תרנגולת, מוצאות את ייצוגם בסדרת בתים-חיות שרגליהם רגלי תרנגולת, הנראים כלקוחים מעולם האגדות. לצד בעלי חיים כמו היפופוטמים, ג'ירפות, צבאים , כלבים, דרקונים, כבשים ועוד יש ייצוג נכבד לעופות . בפסל "עגלת החים לדוגמה בעלי החיים המופיעים הם" תרנגול הסוחב את העגלהשעליה ישובים צפרדע ודרקון. אחד המוטיבים הרווחים הוא קן צפורים עם ביצים, המעיד הין היתר על המחזוריות וההשמכיות הקיימת בטבע ומתקשר גם להורים מגוננים. לאחרונה השתתפה בתערוכה בבנק הפועלים למען הועד למלחמה באיידס. 
מיקום - מוזיאון החאן אשקלון
ככר העצמאות מגדל השוק באשקלון


זמנים - 20/05/2014 עד ה-06/06/2014

פתיחת התערוכה - 20/05/2014
בפתיחה החגיגית נכחו אורחים רבים שהגיעו מתל אביב ומאזורים קרובים ומרוחקים להיות עם היוצרת ביום חגה. הרחבה של החאן המקורה הוסבה במיוחד לצורך האירוע. דברי ההסבר שנתנו לבאים על ידי אוצרת התערוכה ד"ר דליה הקר-אוריון שפכו אור על הקשר בין הצורות והרעיונות העומדים מאחוריהם ועל הטכניקות המשולבות והמגוונות. לאחר ההסברים הוזמנו הבאים לסיור מודרך בתערוכה.


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||