הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות !

שיתוף התערוכה:

Insights / גלריית תיאטרון ירושלים

15/05/2014 עד ה-15/06/2014

INSIGHTS

עבודות פיסול בברזל כהמחשה של התבוננות פנימית.

"דמיון הוא תחילת היצירה. אתה מדמיין את מה שאתה רוצה, אתה רוצה את מה שאתה מדמיין, ולבסוף, אתה יוצר את מה שאתה רוצה." ג'ורג' ברנרד שו.

זו דרך היצירה של רמי. המחשבה הראשונית לגבי האובייקט מתקיימת כדימוי ויזואלי פנימי. בשלב המחשבה רמי מצייר סקיצות גסות על נייר ורושם את מחשבותיו במילים. השלב השני הוא ביישום הדימוי הרגשי. מימוש של המחשבה ביצירה בעלת איכות תלת מימדית.

החומר בו בחר רמי לפסל, הוא ברזל תעשייתי גולמי אותו הוא מעבד בטכניקות שונות. עיבוד החומר יוצר בו שינוי צורני המאפשר גם שינוי סמנטי שלו מבחינת יחסו של האובייקט התלת מימדי אל הסביבה - הוא יוצק בו משמעויות ותכנים נוספים.

רמי  עובד בגישת הנפחות המודרנית המשלבת טכניקות מסורתיות וכלים מודרניים. כמו כן, משתמש בטכניקות ייחודיות וחדשניות שפיתח בעצמו. טכניקות אלו מאפשרות לו עיצוב מירקם וצבעוניות הפסלים באמצעות חום ומיזוג חומרים.

בתהליך העבודה מתקיים מסע של שחרור פנימי ומעבר מהדימוי הפנימי אל הפסל המוחשי. בתנועה ממבט הממוקד פנימה, עובר הפיסול שלו למיקוד במימד האסתטי המהותי שלו - נפח ויחס לחלל תלת-ממדי.

בתערוכה שלוש סדרות צורניות בעלות משמעות פנימית. בכולן חומר האלמנט ההתחלתי דומה מאוד – לוחות של ברזל – חלקם שטוחים וחלקם קמורים. מרקם החומר ואופן עיבודו נבחרים אינטואיטיבית בזמן היצירה. העבודה על פסלים שונים מתרחשת בתהליך מקביל. הקבלה זו ניכרת גם בהתפתחות הסדרות השונות  המתכתבות זו עם זו - הן רגשית, הן בהתפתחות הצורנית של הפסלים השונים, והן בהתייחסות לצבע ולמרקם באלמנטים השונים.

על האמן:

רמי אטר, נולד ב 1960, חי ויוצר בתל אביב.

תשוקתו של רמי אטר לעשייה אמנותית בכלל ולפיסול בברזל בפרט (בו נתקל בשנות העשרים שלו, במקרה) קיימת בו מזה שנים.

לאורך השנים כתב שירה, בישל, צילם – אך היו אלו תמיד עיסוקים מענגים לצד העבודה "האמיתית". ברקע נשארה התשוקה ליצירה, החלום לגעת שוב בברזל, תוך ידיעה פנימית שבפיסול בברזל ימצא מימושו העצמי.

החיים על מורכבותם, אירועים משמעותיים, מצבים מטלטלים, התבוננות פנימית, תובנות חדשות – החזירו אותו למקורותיו ואיפשרו לו להתחבר שוב לאותה אהבה לפיסול בברזל.

המפגש החוזר עם חומר זה הוליד יצירה מאד אישית הנובעת מתוכו כביטוי צורני לעולמו הרגשי. כיום, הפיסול מהווה עשייה מרכזית בחייו.

במהלך הדרך העשיר את יכולותיו הטכניות בלמידה בסדנת הברזל של רמי רודיך, מקום בו הוא ממשיך ליצור יום יום.

רמי אטר מוצא בברזל רב-הניגודים את החומר המתאים ביותר עבורו המאפשר לו לבטא עולם פנימי מורכב - לעתים תוך מאבק ולעתים תוך דיאלוג עם הברזל .

חבר באיגוד האמנים הפלסטיים.

תערוכת יחיד:

"עבודות", בית גבריאל שבכינרת, 2013.

תערוכות קבוצתיות:

"אמנים" , גלריית הציפור הכחולה, פתח תקווה, 2013.

"גבר/אישה: אשליה של מציאות", Galerie Claire Corcia, פריז, 2013.

" Art and objecthood" ,חברת וולוו, תל אביב, 2013.

"ארץ מולדת", בית ר.מ.פ.א, הר חוצבים, ירושלים, 2013.

"סלון חורף", הגלריה העירונית (על האגם) רעננה, 2012.

 

נגה ארד-אילון, אוצרת
מיקום - גלריית תיאטרון ירושלים
גלריית תיאטרון ירושלים, רחוב מרכוס 20, ירושלים


זמנים - 15/05/2014 עד ה-15/06/2014

פתיחת התערוכה - 15/05/2014
פתיחה: יום חמישי, 15.5 שעה 19:00. מוזמנים.

קישור - http://www.ater-art.comהתכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית