שיתוף התערוכה:

האמת שבשקר - תערוכת צילום סוראליסטי של האמנית דינה בווה / מרכז וייל לתרבות וקהילה

22/04/2013 עד ה-13/05/2013

דינה בווה, אמנית בעלת שם עולמי בעולם הצילום הדיגיטלי, פותחת לראשונה בישראל תערוכת יחיד "האמת שבשקר"

היכן עובר הגבול בין אמת לשקר? בין אשליה למציאות?
יש האומרים: "הבדיון חושף את האמת שהמציאות מטשטשת
"

לעתים אנו תופסים צילום תיעודי כמציאות לשמה. מציאות זו נראית לנו כביכול משכנעת ואמיתית, אך עם זאת, האובייקטיביות של צילום כזה תלויה מאוד ביושרו של הצלם. עדשת המצלמה יכולה בקלות להפוך לכעין "פתח מנעול", אשר דרכו ניתן להביט אל רגע אחד מתוך חייו של אדם, רגע התלוש מהקשרו המלא. וכשאנו רואים רק חלק קטן מהאמת, מטבע הדברים אנו מנסים להשלים את החסר ולבנות את התמונה המלאה בעצמינו. אך התמונה שתתקבל עלולה להיות אשליה, הרחוקה מאוד מן המציאות.

הבדיון, כאשר הוא תוצר של ניתוח קפדני ותהליך רגשי עמוק, יכול שלא להדמות למציאות המוכרת לנו כלל, אך עם זאת להעביר מסר עמוק, מדויק ואמיתי. לכן, יצירה בדיונית עשויה לשאת בתוכה אמת רבה יותר מיצירה תיעודית. ניתן למצוא את הבדיון גם בבסיסם של סיפורי משל ואלגוריות, ועד לימנו, אנו נוכחים כי שפת המשלים של איזופוס הינה הכלי החזק ביותר להעברת מסר על אמת מסויימת.

האמת שבתוך הבדיון נמצאת בבסיס סגנונה היצירתי של האמנית דינה בווה. יצירותיה הן לרוב פרובוקטיביות ובו בעת דרמטיות. כל אחת הינה סיפור מקורי, מחשבה עמוקה על העולם ובמקביל התפרצות רגשית עזה ותובנה. לעתים קרובות, דמויותיה המלאות בטראגיות ובדידות, הופכות למדריכות פנטסטיות, אשר לוקחות את הצופה אל עולמות אינסופיים ומסתוריים...
דינה שואבת השראתה ממקורות רבים, כגון אלגוריות, משלים וטקסטים תנ"כיים. היא אינה מנסה לעשות אילוסטרציה של סיפורי תנ"ך, אלא ההיבט הפילוסופי שלהם מעניק לה תנופה ומעוף לאלתור. אלגוריות וסיפורי משל הינם ז'אנר עתיק מאוד, שנתן השראה לאמנים בתקופות שונות. אך כיום, הבנתינו את האלגוריות, אף המוכרות ביותר, השתנתה ולעתים קרובות הן נראות מלאות מידי בפתוס ולקחים מחנכים. דינה משתמשת במשלים ואלגוריות כדרך להביע את את אופן תפיסתה של המציאות המודרנית ולדבר על מה שבאמת חשוב לה היום. ברצינות, אך לא באופן יומרני ולעיתים אף עם צל של אירוניה וחיוך. עולם האלגוריות והדימויים של דינה עוזר לנו להתבונן אל תוך עצמנו, לפינות המרוחקות ביותר של נשמתנו ולשאול את עצמנו שאלות קיומיות לא פשוטות: מי אנחנו? מדוע באנו לעולם הזה? מהו יופי? כיצד נשמור על הייחודיות שלנו? לשאלות הללו אין תשובות מוחלטות ומתכונים מוכנים מראש. אלו הן שאלות, אשר על כל אחד מאיתנו למצוא תשובותיו בעצמו.


אודות האמנית:

דינה בווה אמנית אוונגרדית, המחפשת דרכים חדשות באמנות הצילום. היום היא אמנית מוכרת בעולם ויצירותיה כבר זכו ביותר מ -350 פרסים ב -26 מדינות. היא מוזמנת לתת הרצאות ולשפוט בתחרויות צילום בינלאומיות. יצירותייה מוצגות במוזיאונים, גלריות ואף באוספים פרטיים.

דינה החלה את דרכה מצילום קלאסי במהלך מסעותייה ברחבי העולם. בצילומיה המוקדמים ניסתה "לתפוס את הרגע" ולתעד אירועים בעולם הסובב. אך בשלב מסוים הבינה, שאינה רוצה עוד "לתפוס את הרגע" והפכה את המצלמה מהעולם החיצוני לעולם הפנימי. וכך התחילה ליצור עולם חדש של מציאות סובייקטיבית באמצעות מצלמה ומחשב. יצירותייה רחוקות מהצילום הקלסי ומזכירות את הציור הרנסנס ובו בעת את הניא סוריאליסזם.

דינה אינה מסתירה את אהבתה לישראל ועם זאת יש לה אלפי אוהדים בכל העולם, כולל איראן, מצרים, מלזיה ומדינות מוסלמיות רבות אחרות, כי היא מאמינה בידידות דרך אמנות. היא מאחדת סביבה אוהדי אמנות מכל העולם ויוצרת עולם וירטואלי ללא גבולות עבור אנשים פתוחים ומוכשרים. היא גם משתפת פעולה בפרויקטים אמנותיים עם מוסיקאים כוכבי רוק ישראליים , השותפים להשקפת עולמה, כגון כגון להקת המטאל אורפנד לנד, המלחין והגיטריסט יוסי סאסי, הזמרת שלומית לוי, המפיק וגטריסט רבסול וכן עם אמנים צעירים.

האמנות עבורה אינה עיסוק או תחביב, זוהי דרך הבעה עצמית, הנוגעת בכל היבטי חייה.מיקום - מרכז וייל לתרבות וקהילה
הנוטע 4, כפר שמריהו http://www.weilcenter.org.il/


זמנים - 22/04/2013 עד ה-13/05/2013

פתיחת התערוכה - 24/04/2013
באירוע הפתיחה תוכלו לפגוש את האמנית, חהנות מיין מובחר ולצול אל עולמות אינסופיים ומסתוריים...


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||