שיתוף התערוכה:

הדס סט - דלתות למצב ידני / גלריה חזי כהן


טלפון - 972-03-6398788
28/02/2013 עד ה-20/04/2013

העשייה של הדס סט מכוונת לטשטוש בין המניפולציה המכנית, לבין מה שרק נראה כתוצר של מניפולציה כזו. כפועל יוצא מכך, העבודות בתערוכה נעות בין תופעות שהתקיימו, לבין תופעות מומצאות. דימויי הטבע של סט מהדהדים נוסחאות של טבע מנחם, כמו מייצגים חזרה למישור האנושי. אך נדמה שבכל פעם מחסירה סט איזה רכיב חיוני עבור השגת הנחמה. לדוגמא, המפל של סט, אשר זורם מלמטה למעלה, מתקשה, על אף הפלאטה החומה-ירוקה בנגיעות של כחול, לשכנע את הצופה במראה של טבע עוצמתי ומזמין.

התערוכה בנויה כפאזל, הנע בין נרטיב לחקירה של פני השטח. העבודות זולגות מאחת לשנייה: מעשן מטוסים חולפים – לגוף המטוס ושמשות חלונותיו, ומשם אל פוסטר הגולגולות, תוצר של רצף טסטים בסטייה צבעונית אחידה.

שובלי התעבות של מטוסים נפגשים בשמיים בשלושה צילומים מעובדים, ויוצרים צורתX X X . סט פונה לדימוי השובל מתוך התייחסות לאסון התצוגה ברמשטיין, גרמניה, אשר התרחש ב-1988. שם, במהלך פעלול ראווה המכונה 'הלב המחורר', התרסק אותו מטוס שיועד לחדור את צורת הלב שהותווה בשמיים, ישירות אל תוך קהל הצופים.

הצילום של סט איננו חלון לעולם. כלומר, הוא אינו מייצג או מתאר, אלא נע בין הצעה לכפייה של אלטרנטיבה למבט הישיר. היחס בין יצירת הדימוי המעובד של תוואי ה-X X X בשמיים, לבין היתכנותו במציאות של המראה, מדגים את מנעד התופעות בעבודותיה של סט, הנע בין פנטזיות של חלום בהקיץ, לשימוש בשפת סימנים.

לאורך הקיר השמאלי של חלל הגלריה, מתעדת סט עיגול מושלם של בועת אוויר אשר נכלאה בשולי סרט צילום. מתוך התבוננות ישירה, אך לא בלתי אמצעית, מצמצמת סט את טווח הראייה לכדי בהייה בפריט הגיאומטרי שאותר מבעד למשטח הסורק.

שם התערוכה, 'דלתות למצב ידני', מתייחס לרגע שבו עוברים ממצב של אוטומט מכני, על הסכנה האצורה בו, אל מחוז בו השליטה חוזרת לידי האדם. הנוכחות האוטומטית, בדויה או אמיתית, הינה עקבית בעבודותיה של סט. מבעד להתערבות לא קרויה זו, נמצא המבט הכנה והישיר של סט.

עפרה חרנ"ם


מיקום - גלריה חזי כהן

זמנים - 28/02/2013 עד ה-20/04/2013

פתיחת התערוכה - 28/02/2013


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||