שיתוף התערוכה:

יוצאת מהכלים - אורנה בן עמי / גלריה משרד בתל אביב


טלפון - 03-5254191, 0544-527052
01/03/2013 עד ה-05/04/2013

אורנה בן-עמי: יוצאת מהכלים

הפסלת אורנה בן-עמי מציגה תערוכה חדשה בגלריה "משרד בתל אביב".

גם בתערוכתה הנוכחית, "יוצאת מהכלים", מספרת  בן-עמי סיפור. נקודת המוצא היא המטבח של אמה. היא מציגה שלושה פרקים באותו נושא: מיצב הסירים "סיריאליזם"; סדרת פסלי ברזל שעברו צמצום חומרי עד שהפכו לרישום בחלל; וסדרה נוספת, שבה היא משלבת פיסול בברזל עם רישום על גבי מצעי גבס.

מיצב הסירים הוא בבחינת מחווה לאם, שגאוותה באה לידי ביטוי גם בסיר האוכל. ניחוח תבשיליה ומגע ידה האמנותי, שניכרו גם ברקמותיה, נותרו בתודעתה של בן-עמי כסמן דרך שממנו היא ממשיכה הלאה. הסירים במיצב מגוונים בצורותיהם ובמשמעויות שהם משדרים: סירים בהיריון, סירים קרועים, סירים רקומים, סירים מוטלאים ועוד. בסירים – חלקם מפוסלים, חלקם "רדי-מייד" מעובד, היא נותנת סימני זיהוי שנלקחו היישר מתוך נפשה פנימה.

האישה כמו כלי היא נקודת מוצא בעלת קונוטציות פמיניסטיות, וממנה נובעות הצורות שמעניקה בן-עמי לכל סיר וסיר.

בכל מגע של ידה ניכרת השאיפה לתיקון, להשבת הדברים למקומם. היא עושה זאת באמצעות פירוק הישות השלמה ואיחויה מחדש. השבר, הפירוק והתקווה לתיקון השבר, להשבת שמחת החיים, ליכולת להעניק אהבה ולארח, מגולמים במיצב, העוסק בעקבות ובסימנים, בעולם מחוק שהותיר אחריו זיכרונות רבים, טובים ומעיקים כאחת. העיסוק במטבח שהוא "נשי" ביסודו והביטוי שהוא מקבל תחת ידיה המרתכות את הברזל, מאיר את הקוטביות שבין החומר הקשה, הגברי, לבין המקומות הרכים, הנשיים, שאליהם מובילה בן-עמי את יצירתה לאורך כל הדרך.

בסדרת פסלי הברזל המינימליסטיים היא מתארת כלים שונים בקו מתאר המדגיש את האין לצד היש המרומז. הקו המפוסל והחלל שלצ?דו יוצרים כלי מרוקן מצורתו הפורמלית, ובו מהדהד הריק כנעלם/נוכח שצורתו המלאה נשלמת כיד הדמיון של המתבונן.

בסדרה השלישית יצרה בן-עמי מעבר בין מציאות לדמיון באמצעות לוחות גבס, שבהם שילבה אלמנטים פיסוליים בצורת כלים ומגבות "רכות" מברזל עם רישומי פחם, המשלימים את הפונקציות הנעלמות של מרכיבי האובייקט הפיסולי. זהו רישום בברזל הנוגע ברישומי פחם. שימוש זה בגבס לצורך שילוב בין פיסול לציור מתבצע בטכניקה מקורית שאותה פיתחה לאחרונה.  

מיומנותה של בן-עמי והשליטה בברזל שמפגינות ידיה הנשיות באות לידי ביטוי גם בתערוכה זו.

לאחרונה הוצגו עבודות הפיסול בברזל מרותך של אורנה בן-עמי בתערוכות יחיד בשבעה מוזיאונים ברחבי ארצות הברית וכן בגלריות באירופה ובטייוואן.
מיקום - גלריה משרד בתל אביב

זמנים - 01/03/2013 עד ה-05/04/2013

פתיחת התערוכה - 01/03/2013
אירוע פתיחת התערוכה יתקיים בגלריה המשרד בתל אביב, זמנהוף 6. ביום שישי 1.3.13 בשעה 11:00. נשמח לראותכם!


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||