שיתוף התערוכה:

"סמרטוט מחפש משמעות" / גלריית "הציפור הכחולה" - עמותת אמני פ"ת

12/02/2013 עד ה-13/03/2013


האם ויתרו האמנים על הסמכות באמנות, בהיותם סמרטוט לאוצרות? אמני פתח תקווה מוכיחים כי כל מצע הוא טוב לאמנות ה"קיימות" הצעירים - מתמודדים עם סטריאוטיפים הותיקים - רומנטיים נוסטלגיים ופרקטים והתוצאה: סמרטוט מצא משמעות! Smart-tut סמרטוט מחפש משמעות באמנות - תערוכת קונספט חדשה בגלריית "הציפור הכחולה"
גלריה קטנה, בצלם של מוזיאונים, מציגה אמנות מקורית ייחודית של אמנים היוצרים במיוחד לתערוכת נושא. אתגרים רבים מציבה בפניהם, שרה רז, אוצרת התערוכות בגלריית "הציפור הכחולה". היא מניעה את אמני פתח תקוה ליצירה בנושאים אקטואליים ומגוונים. הפעם נושאי הקיימות, איכות הסביבה והמחזור ייצרו פרויקט רב תחומי. אחרי תערוכת "הולכים ירוק", שיצאה מגבולות העיר והוצגה במקומות אחרים, האמנים שמעו הרצאות על שימור אורבאני, על אקו ארט מקומי ועולמי, יצאו לסיור לימודי בשריגים ליאון אצל שי זכאי הצלמת, ויצרו תערוכה קבוצתית בנושא המים.
כעת קיבלו האמנים מצע של סמרטוטי רצפה מהם יצרו עבודות בציור פיסול. מפעל עופרטקס בברקן, ממחזר פסולת טקסטיל ויוצר ממנה חוטים חדשים, טווה ואורג אותם מחדש. האמנים הכירו את האנשים בעלי החזון ובעלי היכולת הטכנולוגית לעשייה שכזו. עופר תרם את הסמרטוטים וכל אמן קיבל את החומר המיוחד -אריג רך, בתול, בגודל מטר על 80 ס"מ. האמנים מצאו דרכים שונות ליצור בצבעים שונים, דבקים שונים, בחוט רקמה, בשימוש מלווה בבדים אחרים לאפליקציה, בשימוש בעץ ומתכת חרוזים וזכוכית. האמנים הוותיקים השתעשעו ביצירת פסלים הומוריסטיים כשהסמרט -תות מהווה השראה לחשיבה מתוחכמת. נוצרו יצירות בצבע -תמונות מרהיבות של נופים פרחים ודמויות. יצירות הקשורות בהערות והארות בנושא שימור כדור הארץ ומתחת ידם וכישרונותיהם נוצרו יצירות פרקטיות של תיקים, כריות, צעצועים, מתלים לחדרי ילדים.
בנוסף לחברי עמותת אמני פתח תקוה, נוצר קשר עם תלמידי מגמת אמנות העיצוב בבית ספר הרב-תחומי, עמל א', בהדרכתו של עמי סרפוס. בהנחייתו התמודדו התלמידים עם סטריאוטיפים הקשורים לסמרטוט ולדימויים הנשיים והגבריים "שיוויון עכשיו" "עובדות בכביש" "אבולוציה" . בנוסף, הועלה הרעיון של סמרטוט המנגב ומוחק זיכרונות. נושא שהניע אותם ליצור מספר עבודות קשות לצפייה. גלריה כמו "הציפור הכחולה", מאפשרת לאמנים ליצור את האמנות המקורית, החוויתית, האסטטית, המובנת, ללא מתווה מעיק ודורשני של סצנת האמנות העכשווית, שלעתים קרובות מצריכה פירוש כוונותיו של האמן. הטרנד הבא באמנות שניצניו בוקעים אט אט, לחזק גלריות בפריפריה, בדרך כלל עם מטען של נוסטלגיה במקום של אתרים מיוחדים כדוגמת "הציפור הכחולה", הנותנים מקום לאמנים ללא אמנות ה"נבוט" הקשוחה שמכוונת אמנים להיות פרובוקטיביים לא מובנים, אניגמטיים. בגלריה זו פוגשים בקהל שוחר אמנות, שמגיע מכל רחבי הארץ לצפות באמנות שאינה זקוקה לפירושים.
עמותת אמני פתח תקוה, ששמה לה למטרה לקדם אמנות ואמנים בעיר ומצליחה לעשות חיבור של גורמים שונים בקהילה: מהמערכת המוניציפאלית, התרבות והחינוך, בתי ספר יסודיים ותיכוניים, בית ספר למוסיקה, סופרים, ומשוררים המלווים את העשייה באמנות פלסטית.

שעות פתיחת הגלריה: שעות פתיחה:א , ג', ה' בין השעות 19:00-17:00 ב', ו' ושבת 13:00-11:00
* כל העבודות עשויות מאותם סמרטוטי רצפה בסיסים שנתרמו על ידי עופרטקס מפעל מיחזור בברקן המייצר סמרטוטים
אוצרת: שרה רז


מיקום - גלריית "הציפור הכחולה" - עמותת אמני פ"ת
רח' רוטשילד 75 פתח תקוה


זמנים - 12/02/2013 עד ה-13/03/2013

פתיחת התערוכה - 12/02/2013


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||