שיתוף התערוכה:

צבע לחיים / גלריה עמליה ארבל

22/02/2013 עד ה-13/03/2013


לחוות את הדברים שמעבר לצבע...
הגלריה לאמנות עמליה ארבל מציגה:
"צבע לחיים"
מיצב רב חושי בהשראת הזוהר הצפוני
מאת האמנית מיכל קורנפלד

במיצב שילוב מיוחד של צבע - תנועה - אטמוספירה - אור ואנרגיות. הציורים משקפים את החיבור של הציירת מיכל קורנפלד לטבע, ליצירתיות ולאהבת האדם. לדגימה ראשונית מהמיצב: https://www.youtube.com/watch?v=XWh5fT-8IAI&feature=youtu.b
המיצב משקף גישה בינתחומית המחברת בין טבע, מדע ואמנות. הצורך בענווה ביחסנו לכל אוצרות כדור הארץ מתמזג באהבה לנופים ולאדם. התערוכה משקפת ניסיון להבין תופעות טבע בצורה מדעית ולהעביר את הצופה חוויה רב חושית הכוללת בדים צבעוניים-זוהרים להמחשת הזוהר הצפוני הנצפים דרך משקפי קשת שיחולקו לכל מבקר בכניסה, ביחד עם מוסיקה וריח שיושמעו ויופצו בחלל הגלריה.
בזמן המיצב יתקיים המופע "ג'ז, עולם וצבע לחיים", ביום ה', 7 במרץ ב-20:00: מופע חד פעמי על רקע המיצב: מפגש אישי עם האמנית להעצמת חווית מיצב צבע לחיים, להבנה עמוקה של כל מה שמאחורי הציורים העוסקים בזוהר הצפוני , משקפי הקשת וצבעי הטווס המשתנים. קורנפלד רוצה להעניק השראה לחשיבה יצירתית וליצירתיות לא רק בהשראת הציורים אלא גם בהשראת מוזיקת הג'ז והעולם שתעצים את החוויה. כשם שהיא משחקת עם הקהל ברעיונות ובמחשבות בהשראת הציורים, כך מוזיקת הג'ז של רוני צור משחקת ברעיונות מוסיקליים ובצלילים. נשלב גם מוזיקת עולם מלאת אנרגיות. כל זה יוביל לסיום מפעים ומרגש של שירת הג'ז ? נשמה של זמרת הג'ז גילדה.
מיכל קורנפלד (43) כתבה כשמונים יצירות לילדים, כולן מבוססות מדעית ומלמדות על עולם הטבע במהלך עבודתה במוזיאון האדם והחי שבפארק הלאומי רמת-גן. קורנפלד החלה לצייר את הסיפורים ואת שירי הילדים. היא התמסרה לקריאת ספרי אמנות והקדישה את הזמן להתבוננות עמוקה בציורים של הגדולים בעיקר של ואן-גוך. תוך כדי, חברתה של קורנפלד שלימדה בבית ספר לבוגרים עם פיגור שכלי ואוטיזם ביקשה ממנה סיפורים ושירים כדי שתיעזר בהם בלימודים. קורנפלד כתבה שירים וסיפורים במיוחד בשביל אותה קבוצה, לאחר שקראה יומנים ועיתונים שהם כתבו וכמובן גם ציירה להם. משהו מהגישה לילדים ומהחיבור המיוחד שלה לילדים התאים מאד לבוגרים אלו, שמשמרים את שמחת החיים של הילד הרך.
לאחר מכן עבדה במכון ליצירתיות ולמצוינות של דר' אריקה לנדאו לשם הגיעה עם חומריה, שכללו טבע ואמנות. ושם חיברה אותם עם החשיבה היצירתית ועם המדע. בתחום המדע מנחה אותה דר' משה רשפון, האיש שמאחורי כל פעילויות נוער שוחר מדע במכון ויצמן ומקים גן המדע. לאחרונה יצרה מיכל את "תכנית מגדלים ילדים חושבים יצירתית" המאפשרת לכל אדם לפתח חשיבה יצירתית בילדיו כדי לממש את הפוטנציאל שלהם היום ובעתיד."
הגלריה לאמנות עמליה ארבל (בן יהודה 100 תל-אביב) שעות פתיחה:
ב'-ה' 11:00 - 19:00
ו' 11:00 - 14:00
או בתיאום מראש בטלפון: 03-5444399מיקום - גלריה עמליה ארבל
הגלריה לאמנות עמליה ארבל (בן יהודה 100 תל-אביב) שעות פתיחה: ב'-ה' 11:00 ? 19:00 ו' 11:00 - 14:00 או בתיאום מראש בטלפון: 03-5444399


זמנים - 22/02/2013 עד ה-13/03/2013

פתיחת התערוכה - 22/02/2013


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||