שיתוף התערוכה:

אמנות קוריאנית עכשווית / מוזיאון וילפריד ישראל

02/02/2013 עד ה-16/05/2013

בתערוכה מציגים אמנים עכשוויים מובילים מקוריאה אשר מבטאים בעבודתם את הקשר אל המסורת אך גם תרים אחר חומרים ודרכי ביטוי חדשים ומפתיעים. היצירות המוצגות כאן מבטאות רגישות רבה לדקויות והערכה ליופיו של המונוכרום אשר מושרש היטב במסורת הקוריאנית.

חלק מהיצירות עוסק בתעתוע הטמון ביצירתה של אשליה חזותית מושלמת: כתם הדיו של JONGSIK CHOI מצויר למרבה הפלא בעיפרון, בסבלנות אין קץ.

 SEUNGMO PARK יוצר משכבות דקות של רשת המונחת בקפידה דיוקנאות נוגים של נשים קוריאניות הנראים מרחוק כמו תצלומים. מאפיינת אותן עמלנות שקדנית הנעשית במיומנות מרשימה.


קבוצה אחרת של עבודות עשויות מפרטים זעירים המצטרפים זה לזה וחוברים יחד לתבליטים בעלי מרקמים יוצאי דופן. נופים ירחיים בעבודותיו של CHUN KWANG-YOUNG נוצרים מלקט אינסופי של פיסות העטופות בנייר מודפס בקוריאנית. כמו נושאות איתן את סוד תרבותה העתיקה של קוריאה. 

פסליו המופשטים של JAEHYO LEE עשויים ממקבץ של מסמרי פלדה שננעצו בקורת עץ אותה הוא מבעיר. בחום האש מתרככים המסמרים לקווים גליים היוצרים תנועה מתפתלת על פני השטח המלבני. נופי היער של KWON DAEHUN עשויים מפיסות בולטות של ניר. כאשר היצירה מוארת מזוויות אחרות מתגלים בהדרגה מראות שונים.מבט מקרוב יאפשר לעקוב אחר החומריות והתנועה פנימית של החלקיקים ומבט רחב יותר יגלה שהם מאורגנים לצורה ומבנה ברורים.

עבודות נוספות מציעות לראות את המסתורין שבמוכר: התרחשות בלתי צפויה מפיחה רוח חיים בתוך ארון הבגדים בתצלומיו של SANG TAEK OH. MYUNGSU HAM מצייר כד מואר מבפנים כמו בתוך חלום, קוקווים עדינים נוחתים עליו ברכות מהחלל שסביבו. מיצב הוידיאו הפנורמי של SIYON JIN - מקדש אונג'ו, מתחיל בנוף הרים שליו ותמים המצויר בעיפרון ומתפתח למופע מרהיב של גיצי אור המתערבלים יחד ויוצרים את דמותו של בודהא. rnrnהיצירות מכילות בתוכן צופן כפול. מאחורי השקט המאופק שהן מציעות גועשים זרמים תת קרקעיים. בתוך הסדר נרמזת האפשרות להתפרקות והבניה מחדש.

שיר מלר-ימגוצ'י
מיקום - מוזיאון וילפריד ישראל
קיבוץ הזורע 04-9899566


זמנים - 02/02/2013 עד ה-16/05/2013


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||