שיתוף התערוכה:

מעגל אופטימי - התערוכה של לינט ועמיחי רזון / גלריית מגדל W

02/01/2013 עד ה-30/01/2013

האמנים לינט ועמיחי רזון - אם ובן, מציירים שנים רבות ומציגים יחדיו בגלריות יוקרתיות, בתערוכות יחיד בארץ ובחו"ל. לינט רזון נולדה באיסטנבול להורים אמנים. האב ממוצא יווני שברח מסלוניקי מאימת הגרמנים היה צייר ואמה שנולדה בבולגריה גם כן היתה אמנית ציירת. הם לימדו את לינט לאהוב אמנות, בעיקר התמקדו בציור ובמוסיקה קלאסית. לינט ניגנה פסנתר בילדותה. היא אהבה מאוד להקשיב לצלילי הכינור וציירה להנאתה כשברקע מתנגנים הכינורות. לינט שילבה במרבית ציוריה כלי נגינה כמו בתמונות "הליצנים המנגנים" ו"הנגניות". "אני שומעת אותם ברקות אפילו ללא צלילים. הם חקוקים במוחי", היא אומרת.
לינט רזון עברה עם הוריה לפאריס ואת שנות ילדותה ונערותה בילתה בעיר האורות. היא ביקרה במוזיאונים רבים עם אבא ואימא. כשעלתה ארצה היא למדה אצל האמן אבא פניכל שממנו הושפעה רבות. הוא היה אחד מהציירים הבולטים באמנות הרישום בישראל ודמות משמעותית במערכת החינוך לאמנות. המשיכה בלימודיה אצל האמן ישראל פורט, בוגר האקדמיה הממלכתית לאמנויות בוילנה. היא השתלמה בטכניקת ציור ראליסטי בשמן אצל הצייר הרוסי הנודע לב שטיינמן בוגר האקדמיה בלנינגרד שכיום חי, יוצר ומלמד בניו יורק.
האמנית לינט רזון משתמשת בצבעי שמן ופסטל. ציוריה מתארים צביון מיוחד של חיים אנושיים ואופטימיים, המבטאים תרבות ומסורת אירופאית בעיר ובכפר עם נופים יפיפיים. לינט היא אישה אופטימית ושמחה. היא מאמינה בטוב, מצפה לטוב ומוצאת את הטוב בכל דבר. הציורים בסגנון ריאליסטי, בהירים, ומלאי אור.
האמן עמיחי רזון נולד בישראל. הוא סיים את לימודיו במכללה לאמנות ברמת השרון. בנוסף, למד במכון אבני בתל אביב והשתלם אצל הצייר הנודע לב שטיינמן. רזון ירש את אהבתו לציור מאמו ומהוריה, מגיל צעיר רשם וצייר. כיום הוא מקדיש את כל זמנו ומרצו לאמנות הציור. בעל עולם פנימי עשיר ודמיון פורה שבא לידי ביטוי על בד הציור. עמיחי רזון המצייר בצבעי שמן חותר ביצירתו להגיע למיזוג בין הסוריאליזם לריאליזם הפנטסטי. בציוריו אפשר לראות חיבה חזקה לעצמים דוממים כמו הכדים שביתו גדוש בהם. הוא "מאניש" אותם ויוצר דמויות חיות מתוכם. קיימות נגיעות סוריאליסטיות וריאליסטיות בנושאים פיגורטיביים בבסיסם. האמן משנה צורה וגוף במעברים. לעתים בגלים, לפעמים בסלסולים ולפתע הם יוצרים ברכות ובהשלמה גוף דומם נסתר - הגלים משנים את החי ולהיפך. העצים הופכים עם משב הרוח לצפרירים המניפים עלים. כמו אמו, גם עמיחי מקשיב למוסיקה. ברוב עבודותיו ניתן לחוש בתנועה, כמו גזעי העצים הנעים לקול מנגינה, או הרוח המלטפת את שובל השמלה, או התנועה הסיבובית סביב הכדים. קיימת מן תחושה של קצב ענוג למנגינה נעלמת במעגלים ובסלסולים של המכחול. יצירותיהם של לינט ועמיחי רזון נרכשו בידי אספנים בארץ ובחו"ל. הם הציגו בתערוכות יחיד ברחבי הארץ ובחו"ל, ביניהן:
1990 - גלריה עמליה ארבל, הרצליה.1992 - גלריה גיל, רמת גן.1993 -
גלריה דילון, יפו העתיקה.1997 -
אמלן ורבר הול, וויטפילד, מנצסטר, אנגליה1997 - .
גרנד הול ,אלברט דוק, ליברפול אנגליה.2003- 2000
ארט אקספו ,ניו יורק, ארה"ב.2007 -
הגלריה במגדל האופרה, תל אביב.2009 - 2008
בריסל בלגיה Rollebeek galleryrn 2011 - 2009
תאטרון "הבימה". תצוגה קבועה ממבחר יצירותיהם של האמנים.2012 -
היכל התרבות ראשון לציון.2012 –
גלריית מגדל W "מעגל אופטימי" מתחם צמרת תל אביב.

בתערוכה "מעגל אופטימי" יוצאים לינט ובנה לצעידה רגשית, שלובי מכחולים בכפרים אירופאים, בעיירות יהודיות, בין דומם לצומח, פותחים לבבות, מטשטשים הצורות ופורשים למתבונן אהבה טהורה. תווי הפנים הופכים למשהו מוכר ענוד הבעה של שלווה חלומית ורוגעת.
לורי פשניצה אוצרת התערוכהמיקום - גלריית מגדל W
רחוב ניסים אלוני 6, מתחם צמרת בתל אביב


זמנים - 02/01/2013 עד ה-30/01/2013


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||