שיתוף התערוכה:

דוד מונסונגו - "צלם ללא גבולות" / בית גבריאל אשר על הכינרת

24/12/2012 עד ה-19/01/2013

תערוכת צילומים חדשה בבית גבריאל - דוד מונסונגו "צלם ללא גבולות"
דוד מונסונגו מספר סיפורים קטנים, באמצעות המצלמה הסיפורים שלו הופכים אל מול עיני הצופה המשתאה לסאגה רבת היקף. סיפורו של הטבע, סיפור החיות, סיפור ההישרדות ומקומו של האדם ביקום. בסבלנות אין קץ הוא עוקב אחרי החיות ומצלם אותן ברגעים קסומים. הצלם משתף את הצופה במתנותיו הנדיבות של הטבע, הוא אוסף אותן אחת לאחת ומניח אותן לפני הצופים. צילומיו מוקפדים אך לא מבויימים, האור מהווה שחקן ראשי ברוב הצילומים, גם התנוחה חשובה, כמו זוית הצילום והמבט.
האווירה הנוצרת בחלק מצילומיו היא ממש אוירה מיסטית, תמונותיו מפותחות בקפדנות יתרה, איכות מקצועית ללא פשרה, אין ערוך לאיכות זו העומדת באתגר הכבד של תחרות עם התבנית הצורנית בכל צילום. יעקב ברנשטיין כותב בספרו "הצילום" כי "גורם האיזון ושיטות החלוקה משפיעים על הצורה האסתטית ועל האחדות הצילומית", ואמנם מונסונגו מעביר מסר אמנותי ותיאור אמיתי ונכון לחוויה שחשף באותו רגע. לפי ספרו של ברנשטיין גם הסידור של הנושאים, הדגשת המקום, התחשבות במקום וסידור העצמים הם הגורמים לצילום להיות אמנות. צילומי התקריב של החיות מייצגים את השלמות של הטבע, את היופי של הגוונים והעצמים, הוא יוצר קשר עין בלתי אמצעי עם הצופה, באחדים מן הצילומים יש קווים אלכסוניים להגברת הדינאמיות והתנועה."
אודות הצלם: דויד מונסונגו נולד בישראל בשנת 1957 וגדל בצפת. כיום גר בישוב גן נר שבגלבוע, נשוי ואב לשלושה ילדים, עוסק בתחום ההייטק וחלק ניכר מזמנו הוא משקיע בצילום. דוד תמיד אהב להתבונן אל העולם דרך העדשה, מאז ועולם הוא ראה את הצילום כביטוי אישי, שהחל דווקא בציור מופשט וסוריאליסטי. בתחילת דרכו כצלם ניסה דויד באמצעות הצילום לחפש את המראה המופשט בטבע. לאורך השנים רכש את ניסיונו בסדנאות שטח עם הצלמים המובילים בתחום והתמחה בצילום בעלי חיים. בשנים האחרונות מרבה במסעות ובטיולים בשמורות הגדולות באפריקה, בארצות מזרח אסיה, ביערות הגשם של מרכז אמריקה ובקרחונים של אנטארקטיקה. הוא מרבה לצלם נופים של תרבויות עתיקות ונופי בראשית. דרך מסעותיו לאזורים נידחים ובתוליים ניכר הרצון ליצור קשר ולתעד את בעלי החיים ואת בני האדם בסביבתם הטבעית. הצילום מהווה חלק מרכזי בחייו, והוא משקיע את כל כולו בחיפוש מתמיד אחר אתגרים צילומיים, שחושפים אותו לא פעם למפגשים מפתיעים ומרתקים. צילומיו הם ביטוי לקשר העמוק והבלתי מתפשר לטבע, לחי, לצומח ולנופים הנפלאים. הצורך להיות בטבע עם החיות, לחוות תרבויות ולתעדן דרך עדשת המצלמה, יוצר אצל דוד מונסונגו מפגש מרתק של אדם, טבע ונוף. המצלמה משמשת לו תמריץ להיות במקום בו הדברים מתרחשים ולתעד איך הם פועלים על כל החושים. המוטו המרכזי שלו מתחבר לאמירתו של רולאן בארת': "עיקר הראות של הצלם אינה בראייה, אלא בהיותו שם"....
עבודותיו הוצגו בתערוכות:
פב' 1993- מאה אחוז טבעי - נופים של ארץ ישראל- היכל התרבות עפולה.
יוני 2007 - אדם ונוף - מסע צילום בסין ובויאטנאם. - אשכול פייס קריית ביאליק.
ינואר 2009 - שלושה צלמים הודו אחת - מסע צילום בדרום וצפון הודו - בית נגלר, חיפה.
אפריל 2012 - בגובה העיניים - בית האופרה תל אביב. מרץ 2011 - כשווה בין שווים - תיאטרון ירושלים.
צילומיו מוצגים באתר שלו, באתרי אינטרנט כדוגמת ynet ובירחון "טבע הדברים".

אוצרת- יעל ניצן
www.monsonego.com  מיקום - בית גבריאל אשר על הכינרת
שעות הפתיחה בבית גבריאל: ימים ב'- שבת בין השעות 10:00-22:00 סגור ביום א'


זמנים - 24/12/2012 עד ה-19/01/2013


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||