שיתוף התערוכה:

דקויות אור / one design gallery

07/12/2012 עד ה-05/02/2013

אנאי גרין בקר, בוגרת בצלאל במחלקה לעיצוב תעשייתי מציגה סדרה חדשה של גופי תאורה. הסדרה החדשה משתמשת בתאורת לד (led) והופכת אותה לאלמנט עיצובי בחלל הביתי. תאורת ה-led שימשה עד כה את עולם התעשייה והמדע. כחלק מהמגמה הירוקה של חסכנות באנרגיה ושמירה על איכות הסביבה. לנורת הלד צריכת חשמל נמוכה ותוחלת חיים גבוהה. הלד מייצר חום מועט ביחס לתאורה רגילה, אינו רגיש לטילטולים ואינו פולט קרינה.
הופעתו של הלד בתחום התאורה שינתה את תפיסת התאורה לא רק מבחינה טכנית: תכונותיו ונוכחותו השטוחה והזעירה מגדירות מחדש את האסתטיקה והאופי של גופי תאורה.
גרין משחקת עם צורות שאינן בהכרח מעוגלות ועוטפות או צינוריות ומאורכות כפי שהכרנו מהתאורה הישנה, אלא יצרה מבנים צרים, דקים ומורכבים, ניסיון שהביא לשפה עיצובית חדשה ולסדרת גופי התאורה הנוכחית.
תכונה נוספת הבולטת בסדרה זו היא האפשרות לייצר ולהרכיב את התאורה באופן עצמאי בתנאים ביתיים. גופי התאורה מבוססים על טכנולוגיה של חיתוך לייזר, חריטה והרכבה. הצורות פשוטות וסכמתיות, ואילו העושר נוצר באמצעות היחסים בין החלקים. אפשרויות תנועה וגמישות ביישומים שונים של אותו גוף. למשל הכפלה ושרשור של אלמנט אחד וצורות תלייה שונות ב-Petal Lamp . מהותה של החשיבה התכנונית של גרין הינה אורגנית: באמצעות תבניות שחוזרות על עצמן במופעים שונים נוצר מגוון "יצורים" מפתיע. הערבוב בין עולמות שונים: עולם הטכנולוגיה, עולם משחקי הילדות וספרות הילדים, ימי הביניים מוליד באחת שפה חדשה שנושאת עמה תחושה של דז'ה וו, ולכן, בניגוד למצופה מעיצוב בהשראת טכנולוגיה עכשווית, אינה מנוכרת.
אנאי גרין בקר בוגרת בצלאל במחלקה לעיצוב תעשייתי. אנאי גרין מעצבת בתחומים מגוונים למעלה מעשרים שנה. לאחר סיום לימודיה במחלקה לעיצוב תעשייתי באקדמיית בצלאל עסקה בעיצוב תערוכות, רהיטים וחנויות. בין השנים 1992 ו-1998 חיתה ועבדה ביפן, בין השאר במשרדו של Inoue Noboro, מעצב כסאות משרדיים, ובמשרד לאדריכלות Akira, ובמקביל בפרויקטים עצמאיים בתחום הריהוט. Petal Lamp שימוש באלומיניום ואקריל בחיתוך לייזר. ההרכבה של המנורות נעשית באמצעות חיבורים פשוטים כמו בהרכבות של משחקי ילדים.
בעזרת שני מרכיבים נוצרים מגוון של גופי תאורה: פעם מנורות קיר, פעם מנורת תקרה יחידה ופעם שרשרת של מנורות. אותם מרכיבים יכולים ליצור נברשת ממנורות תלויות מהתקרה ברצועת עור, כמו מדליונים. יש במנורות ישירות, כל מרכיבי התאורה וחוטי החשמל גלויים, ועם זאת גוף התאורה מקרין איכות ועדינות של תכשיט.Spiral Chandelier הנברשת בנויה מחלקי אקריל ואלומיניום שתלויים בצורה ספירלית. למרות היותה סטאטית, הספירליות יוצרת אשליה שהיא בתנועה. יש בנברשת משחקיות אבל גם הוד וזוהר של נברשות.מיקום - one design gallery
רחוב האצ"ל 53 רשל"צ בגלריה לעיצוב


זמנים - 07/12/2012 עד ה-05/02/2013

פתיחת התערוכה - 07/12/2012


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||