שיתוף התערוכה:

מלטה יוק, היה או לא היה? עבודות זמן וחלל / הבית האדום

19/12/2012 עד ה-19/01/2013

בתערוכת היחיד הנוכחית שלה בוחרת חיה ויסהוז לפרוש בפנינו מניפה אינסופית של אפשרויות: אפשר כך ואפשר גם אחרת. עבודותיה מתרחקות מכל התחייבות חד משמעית, אל הטשטוש, אל השכבתיות, אל המגוון והפירוק. היא יונקת ממקורות השראה שונים ורחבים, מעולם המדע והאסטרונומיה דרך ההיסטוריה והארכיאולוגיה ועד לתת מודע הפרטי, כשהיא יוצרת מהם תחביר חדש. גם במבעה האמנותי ניכרות השפעות רחבות: משפת המופשט, דרך הפיגורטיבי אינטואיטיבי ועד לצילום דיגיטאלי מטופל.
חיה משנה את התפיסה המקובלת לגבי הדפס כאבן דרך בדרכנו לעולם השעתוק המכאני והדיגיטאלי. על ידי משחק בלוחות הדפס ממקורות שונים, בשילובי שכבות וגוונים עד שאין עבודה אחת זהה לאחיותיה. היא מערבת ויוצרת חיבורים חדשים, שולבת לוחות מעבודות שונות זו מעל זו, ליצירת ארכיאולוגיה אישית ומרחבים חדשים.
חיה פועלת במדיומים שונים, בעבודת כפיים של יצירת נייר מסיבי צמחים, בהדפס, בצילום דיגיטאלי ובעיבוד צילומי מיקרוסקופ אלקטרוני, בכדי לפרק את המוכר והידוע ולהרכיב ממנו יקומים חדשים, ישויות חדשות ומרחבי נוף אחרים. היא זורעת ספק במתבונן. האם אנו ניצבים על קרקע יציבה? מהי מציאות? האם מה שאנו יודעים הוא האמת? זוהי תערוכה מחפשת המעלה שאלות על זמן ומקום, על אמיתות, על שקרים מוסכמים. היא מציעה בפנינו נתיב חדש, אישי, חוט אריאדנה המאפשר לנו ליצור את הסיפור שלנו בתוך כאוס של אופציות אפשריות.
חיה ויסהוז נולדה בפולין, בשנת 1945. עלתה ארצה ב- 1949. מתגוררת בקרית ביאליק. בוגרת הטכניון בכימיה והנדסת חומרים [תואר שני]. רוב שנותיה עסקה במקביל במדעים ובמספר תחומי אמנות.מיקום - הבית האדום
רחוב הזרם 13 ת"א-יפו. גלריה שיתופית. טלפון 03-5187440


זמנים - 19/12/2012 עד ה-19/01/2013

פתיחת התערוכה - 21/12/2012
יתקיים ביום שישי 21.12.12 בשעה 11:00 בגלריה הבית האדום, רח' הזרם 13 ת"א.


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||