שיתוף התערוכה:

A PIECE OF CAKE / גלריה צדיק

27/12/2012 עד ה-15/01/2013

דלית גלבוע - צילום
תצלומי הקולאז' של דלית גלבוע מציגים חוויה אסתטית, מתקתקה, רוויה במתח ומסתורין המרמזים על גבולותיהן של אי הודאות והסכנה. התצלומים מציגים נופי סביבה חוץ ביתית מסתורית, לצד דימויים בהם מוצגים שולחנות ימי הולדת חגיגיים עליהם מרחפים ומודבקים עוגות, סרטים, סוכריות, מתנות ושאריות על מפות צבעוניות, כסאות ריקים ללא חוגגים.
הדימוי, מחד, רומז על פנים של בית משפחתי, טריטוריה אינטימית, מגוננת ואירוע משמח חגיגי. מאידך, אינו מוסר מידע אודות האנשים והמאורע שהתרחש. הדגש על נוכחות ללא נוכחים, קטעי זיכרון תיעודיים נוסטלגיים.
נקודת המוצא של החגיגה הופכת לפרויקט חקירה מתמשך, הבוחן נושאים כמו סביבה זעיר-בורגנית, יחסים בתוך המשפחה, גבולות, ציפיות ואכזבות.
הציר האישי/משפחתי מצטלב עם הציר התרבותי/חומרי בהקשר לחגיגות ימי הולדת ואירועים משמחים אחרים הנוגעים ברגשות, באינטימיות וכן התבוננות מפוכחת על המציאות מול הציפייה.
גלבוע גוזרת את הדימויים מתוך הירחון הצרפתי - Maison Marie Claire -, העוסק בבית הבורגני ה"מושלם" (ירחון בעל מעמד של "קדושה" לאספניו). הנגזרות מאפשרות לה ליצור את הבית ואת חווית יום ההולדת הסדוקה. פעולת הגזירה וההדבקה נוכחת ומאפשרת המרת מציאות באחרת. יצירת קולאז\' קסום ופנטסטי שהסדקים בו הם תוצאתה של שבירת הפנטזיה החגיגית ובנייתה מחדש. גלבוע חוקרת את היחסים בין דו-ממד לתלת-ממד ובודקת את הגבולות ביניהם, יוצרת פעולה של פירוק והרכבה מחדש לכדי מבנה ומציאות שונים. מה שלא נראה במבט ראשון, מתחדד במבט שני, אז מתגלה הקרוע, התלוש, המודבק, המלוכלך.
האלמנטים של הבית הזעיר בורגני מעידים על מעמד וטעם מסוים, משקפים תפיסה עיצובית מסוימת, הרואה בבית מקום בו באים לידי ביטוי החוש האסתטי והטעם האישי של בעליו, כשלמעשה הם עשויים להיתפס כסמל לטעם רע ולקיטש. הקולאז' מייצר ביקורת, מתוך התבוננות מחודשת באלמנטים וניסיון לפענח. כך נוצר רגע מצמרר הנוגע בשאלה תרבותית עכשווית אחרת, האם יש כאן עולם יפה או מזויף? האם רכישת האלמנטים הבורגנים של הבית ה"מושלם" אכן מקנים איזו שלמות מובטחת?

מעברים בין עולם פרטי, ביוגרפי, לעולם של תרבות צריכה ופרסום, שאלות בין פנים לחוץ, והאופן בו מיוצרים הזיכרונות והציפיות, כל אלו מלוכדים יחדיו בתמונה רחומה של בדידות.
תערוכה זו היא המשך ישיר לעיסוקה וחקירתה של גלבוע בעבודות קודמות.
היא חוזרת שוב ושוב לבית ולפינותיו הסדוקות, למקומות ה"מלוכלכים". מציגה את הגבול הבטוח לצד זה שאינו בטוח ומעורר חרדה. חקירת המקום והנוכחות האנושית.
בתערוכה שהוצגה בבית האמנים בת"א, יולי 2009, “על קצות האצבעות", הוצגו תצלומי חדרי בנותיה, לצד אברי הגוף וחפצים אישיים שרמזו על הלך רוח, התבגרות, פרידה וחקירה זהירה, "על קצות האצבעות" של סביבתן.
בתערוכה "30 cc” חקירת המקום התרחבה לכיוון של הצגת אלבומי התמונות, כאשר פעולת ה"הנחה" והגזירה של האובייקט הייתה עיקר ההצבה בסטודיו, אובייקטים שונים חברו יחד לאמירה חידתית לעתים, לא מילולית.
נורית טל-טנא - אוצרת התערוכהמיקום - גלריה צדיק
שמעון הצדיק 16 יפו


זמנים - 27/12/2012 עד ה-15/01/2013

פתיחת התערוכה - 27/12/2012
פתיחת תערוכה A PIECE OF CAKEדלית גלבוע - צילום פתיחת תערוכה ביום ה' 27/12 שעה 20:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||