שיתוף התערוכה:

המוזה העירומה: תערוכת יחיד רטרוספקטיבית של עמנואל בר-קדמא / גלריה עמליה ארבל

01/09/2012 עד ה-22/09/2012

גלריה עמליה ארבל, אחת מהגלריות הותיקות ביותר בתל אביב שהצמיחה מתוכה אמנים מובילים וממשיכה לתת במה לאמנים חדשים ומבטיחים, עוזבת את נמל תל אביב לטובת מיקום חדש במרכז העיר.

הגלריה נפרדת מהנמל אחרי 20 שנות פעילות רציפה וענפה עם תערוכת יחיד חגיגית ורטרוספקטיבית של עמנואל ¬¬¬בר-קדמא.

התערוכה "המוזה העירומה" מסתובבת סביב דמות האישה בחוסר מנוחה. אך האשה – אופי, ישות, דיוקן, גוף, רישום, צבע – ממשיכה מ?ע?ב?ר לערב פתיחת התערוכה ומעבר לתערוכה עצמה.
נושא זה, המעסיק את בר-קדמא, לאורך כל שנות פעילותו כאמן, אינו יכול להגיע למיצוי כלשהו. תערוכה זו היא מופעו של מי שעומד כמעט מדי יום מול המשטח הלבן של הנייר ומנסה לפענח מחדש את חידת התהוותו ליצירת אמנות. אין דבר העומד בפני האילוץ הפנימי לחזור ולעשות זאת שוב. הלוך וחזור, הלוך וחזור – ולהתחיל שוב, כמו שכבר נאמר – מבראשית.

מדוע דווקא אשה? לטעמו של האמן היא מהווה נרטיב לבטא דרכו את תמצית ההוויה האנושית. ואכן, מאז ציורי החרטומים וחומות נינווה, אין רגע היסטורי ואין מקום שאיננו מוצאים בו את הנושא העתיק והרציף ביותר בתולדות האמנות – גוף אדם העירום, ובתוך כך, כעיקר וכדומיננטי, גוף האשה.
גוף האשה, זה שמסביבנו וזה שקיים במערכת האסוציאטיבית של כל אחד מאיתנו, יהיה רק נקודת-פתיחה לכל מה שייאמר וידובר במהלך תערוכה זו. לפנינו מקבץ יצירותיו של אמן המתיימר לייצר אסוציאציה

עם כל מרחביו הבלתי נגמרים של נושא האשה. בחשיבה אידיאלית, מבקש בר-קדמא שתערוכה זו תשגר שלוחות אל אתיקה ואסתטיקה, דת וחברה, שירה וספרות, תיאטרון וקולנוע.

עמנואל בר-קדמא הוא צייר, עיתונאי וסופר. גדל וחי רוב שנותיו בתל-אביב, להוציא את שירותו הצבאי בנח"ל, 3 שנות חברות בקיבוץ נתיב הל"ה וכמה שנות שהות בפריז, בהן ניהל אורח חיים אמנותית אינטנסיבי של צייר וקיים תערוכות בעיקר במסגרות אינטימיות.

במשך שנים רבות היה חבר מערכת "ידיעות אחרונות" ומילא בעיתון שורה של תפקידי עריכה, כתיבה בנושאי תרבות, ממייסדי מוסף 7 לילות בו שימש עורך ראשי ואף כיהן כסגן עורך במוסף 7 ימים.

סיפוריו פורסמו לאורך השנים בכתבי-עת שונים. ספריו: "סודה של לי" ו"העין השלישית היא העין האישית" ראו אור בהוצאת "מסדה".

מאחורי בר-קדמא עשרות תערוכות. מלבד בגלריה עמליה ארבל, שהיא ביתו האמנותי, הציג בין השאר בגלריה ארטא בירושלים, במוזיאון חיפה, ב"גלריה 101" וב"פירמידה" בחיפה, ערך תערוכות משותפות עם האמנים אבינועם קוסובסקי, פרדי פביאן, ברסוק, יגאל ורדי, מירה כסלו ועוד...
מיקום - גלריה עמליה ארבל
שער ציון 3, תל-אביב, בכניסה לנמל תל-אביב


זמנים - 01/09/2012 עד ה-22/09/2012

פתיחת התערוכה - 01/09/2012
פתיחה חגיגית: מוצ"ש , 1.9.12 בשעה 20:00 rnנעילה חגיגית לרגל מעבר הגלריה למשכנה החדש: מוצ"ש 22.9 בשעה 20:30rn


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית