גלריה זימאק


שעות פתיחה
ראשון – חמישי: 9:30-20:00 , שישי: 9:30-15:00

כתובת
ה' באייר 68, תל אביב

טלפון - 972 3 6915060

אודות
גלריה זימאק לאמנות עכשווית הוקמה בשנת 2010. במשך חמש שנות פעילותה הגלריה ערכה יותר מ-40 תערוכות, השתתפה ב-30 ירידים בינלאומיים והוציאה לאור כ-20 ספרי אמן וקטלוגים.

הגלרייה מייצגת ומציגה אמנים ישראלים ואמנים בינלאומיים שהציגו בתערוכות יחיד במוזיאונים מובילים, גלריות וביאנלות, כמו מוזיאון CAFA שבביג'יינג, גלרייה טייט שבלונדון, מוזיאון אלברטנה שבוינה, מוזיאון תל אביב, מוזיאון פילדלפיה לאמנות עכשווית ועוד רבים.

הגלרייה פועלת מתוך גישה המחפשת להרחיב את השיח האמנותי המקומי למחוזות בינלאומיים. על ידי חשיפת אמנים ישראלים לזירה הבינלאומית ובו בזמן להציג אמנים מחו"ל לקהל הישראלי.

גלריה זימאק לוקחת חלק אקטיבי בדיסקורס הגלובאלי הנוגע באמנות העכשווית תומכת ומייצגת את אמניה בעולם וחושפת את האמנים הישראלים שלה לשוק האמנות הבינלאומי על ידי שיתוף פעולה עם גלריות כמו Pace ו Mana Contemporary בניו יורק, גלרייה סאצ'י בלונדון ועוד. כחלק מהפיעלות הבינלואמית הגלרייה מציגה ב5-6 ירידי אמנות בינלאומיים בשנה וכך אוספת את אמניה לקהלים חדשים ואספנים ברחבי העולם.


אימייל -info@zcagallery.com

אתר אינטרנט - http://www.zcagallery.com/

עמוד פייסבוק - https://www.facebook.com/zemackcontemporaryart

Lee Yanor, Rooms, Jan-Feb 2015


Vik Muniz Solo Exhibition Jul 2013


תערוכות בגלריה

אוצרות חבויים (18/01/2018 - 25/02/2018)


מרטין הרבסט / אוצרות חבויים
תערוכת יחיד בגלריה זימאק לאמנות עכשווית
 
אירוע פתיחה: יום חמישי, 18 בינואר 2018, 20:00
נעילה: 25 בפברואר, 2018

 
גלריה זימאק לאמנות עכשווית גאה להציג לראשונה את האמן האוסטרי מרטין הרבסט. התערוכה תכלול עבודות מתוך שתי סדרות מובילות של הרבסט: 'ספירות' שפרצה לתודעה הבינלאומית בארט באזל מיאמי 2007 ו-'אוצרות חבויים'.
 
'ספירות' הינה מיצב פיסולי של כדורי נירוסטה הפזורים בחלל בגדלים שונים. על חציו האחד של הכדור מצויר דיוקן אקספרסיבי ועליו שכבות לכה רבות היוצרות אפקט של זכוכית. חציו האחר מלוטש למשעי ומשקף את סביבתו כמראה. אשליית עין הדג של הדיוקנאות מייצרת מראה והבעה שונים של הפנים בהתאם לנקודת מבטו של הצופה. בסימביוזה הטבעית שנוצרת בין שני חצאי הספירה ובין המתבונן, הציור הדו-ממדי מצליח לכבוש את החלל. בניגוד לציירים רבים המשלבים ציור על גבי אלמנט פיסולי, הרבסט אינו מנסה ליצור אשליה ריאליסטית תלת ממדית אלא דווקא משאיר עקרונות של הציור הדו ממדי על מנת ליצור מתח מתעתע בין האובייקט הכדורי לציור השטוח. מקור הסדרה הוא בהשראת הציור המפורסם של פרמיג'נינו 'דיוקן עצמי בראי קמור' (סביבות 1524).
 
הסדרה 'אוצרות חבויים' הינה אובייקטים פיסוליים תלויים, עשויים מדיבונד בציפוי אלומיניום מכופף בתוכן חבויים דיוקנאות. בסדרה זו הרבסט גורם לצופה להיות אקטיבי: להתקרב ולנוע לתוך העבודה על מנת לגלות את הפנים של הדיוקן החבוי בין הדפורמציות והקפלים המורכבים של המצע שעליו הוא מצויר. במהלך פעולת ההתבוננות של הצופה, הנפחיות של המשטח הצבוע הופכת חסרת חשיבות ומאפשרת למדיום הציור הקפוא והסטטי להתקדם לממד דינמי ומשתנה.
 
בשני העשורים האחרונים עוסק הרבסט בדימוי האנושי בצורה כמעט אובססיבית. עבודתו מדגימה גישה חדשנית ובלתי קונבנציונלית לציור בכלל ולדיוקן בפרט: בסדרת ה'ספירות' בה הוא משחרר את הציור המסורתי משעבודו למשטח הדו-מימדי לטובת כיבוש הממד השלישי; ובסדרת 'אוצרות חבויים' בה הוא מעביר את הדיוקן המסורתי ממצב סטטי לדינמי.
 
הרבסט הציג בתערוכות יחיד רבות ברחבי העולם בין היתר בגלריה Mike Weiss בניו יורק, גלריה Rudolf Budja Galerie בווינה, גלריה Wanrooij באמסטרדם, גלריה Christopher Cutts בטורונטו, גלריה Juan Ruiz Gallery במיאמי, גלריה T-40 בדיסלדורף ועוד. עבודותיו נמצאות באוספים רבים ביניהם במוזיאון לאמנות עכשווית באיסטנבול ובאוספים פרטיים בעולם בין היתר: אוסף איליין קמינסקי, מארק לברון, יוגו ווטין, פדרו פרנקו ועוד.
 
אוצר התערוכה: ירון הרמתי
 
סרטונים המדגימים את הסדרה אוצרות חבויים: H.T 46&47, H.T 2012, A Reflection on Vermeer
 
לפרטים נוספים: מיכל ויטל 052-2435911  michal@zcagallery.com
זימאק לאמנות עכשווית ברשת: אינסטגרם, פייסבוק, אתר הבית


קריפטומאניה (30/11/2017 - 26/01/2018)

'CryptoMania' - תערוכת יחיד ראשונה בארץ לאמנית שירלי שור תפתח ביום חמישי ב-30 בנובמבר, בגלריה זימאק בתל אביב. שור משתייכת לדור החדש של אמני הניו-מדיה, המגדירים את אופן השימוש בטכנולוגיות חדשניות ליצירת שפת אמנות עכשווית. בתערוכה תוצגנה עבודות מבוססות קוד הכוללות מדיות שונות כגון: וידאו, צילום, מיצב, ופיסול.


פרטים נוספים על התערוכה
הסערה (19/10/2017 - 24/11/2017)

יגאל עוזרי הוא אמן ישראלי שפועל מניו-יורק וידוע בעיקר בזכות ציורי דיוקנאות גדולי ממדים של נשים צעירות על רקע נופים נשגבים. בתערוכה הנוכחית הוא יציג לראשונה את סוניה אדומת השיער בעלת גוון עור בהיר ושברירי אל מול קריסטל, עטורת הקעקועים, בעלת גוון עור כהה ורעמת שיער. כ-20 ציורים מציגים רצף פריימים שבמבט ראשון נראים כמעט זהים בהבדל של שברירי שניות בין קליק אחד למשנהו ובמבט נוסף תהום גדולה פעורה ביניהם.


פרטים נוספים על התערוכה
טופ אופ דה פופ (14/09/2017 - 13/10/2017)

תערוכה קבוצתית של מיטב אמני הפופ ארט, ומבחר אמני הגלריה


פרטים נוספים על התערוכה
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית