גלריה אפרת
Out of home. Out of power, תערוכת הצילומים של הצלם, הצייר והמדריך, גיא גבע, תיפתח בתחילת 2018 בגלריה אפרת בתל אביב ותציג מבט אינטימי, חשוף ונטול פילטרים לטבע של אזורים שונים בישראל ויחסיו עם האמן.
 גלריית טרומפלדור
התערוכה "אואזיס" היא מיצב של האמנית מרתה ריגר, שתוכנן במיוחד לחללים של גלריית טרומפלדור בבאר-שבע.
המיצב מורכב מביצים ומבועות חרסינה (לצד חומרים נוספים), אשר יוצרים אואזיס, נווה מדבר בעל מאפיינים של אגדה או פנטזיה, אתר מופרה ומפרה, בתוך מבנה עותומאני עירוני בעיר-העתיקה של באר-שבע.
 גלריה על האגם
בתערוכת "תבונת כפיים" משתתפים יוצרים בפיסול ובעבודות בטכניקה מעורבת. האמנים המשתתפים: אסנת גפן, אצ'י נירי וורנר, דבורה אדיר, דינה זייפר, חגית בוכוולטר, חיים גולדנברג, ללה קלוש.
 גלריה בן עמי
בתערוכה זו, אנו מציגים שמונה משפחות של אמנים, וחוגגים את הכישרון העובר בין הדורות, בגרסאות שונות ומגוונות, עם הרבה הומור ואהבה.
 מוזיאון היכל שלמה
האמנית הישראלית ג'ורדנה קליין יוצרת חפצי אמנות בסגנונות ייחודיים שמשלבים צבעים עזים מלאי חיים ויחד עם זאת פיוטיים ומלאי חן. הצבעים הם המוסיקה ואילו הקומפוזיציה הריקוד שזורם על פני הבד בצורה חלקה, זרימה שמעוררת כל חלק לחיים.
 בית האמנים החדש
נינו הרמן מצלם את דרכו הביתה לנטף, התערוכה מורכבת הן מהנופים והן מדימויים נוספים המסמלים את תחושותיו
 גלריה Unity Art House
ציורים, קולאז'ים, תכשיטים, בובות, זכוכית, קרמיקה ועוד....
אגדות, נסיכות, דרקונים, מכשפות, קסמים, פנטזי, רומנטיקה ואהבה....
 גלריה SPACE גן העיר תל אביב
"ויהי אור" היא תערוכה קבוצתית לכבוד חג האורים המציגה בגלריה בגן העיר עבודות בנושא אור. בתערוכה משולבת תצוגת חנוכיות שיצרו אמנים ישראלים, בהם נכי צה"ל מבית הלוחם, כשהמסר שמביא עימו האור הוא של התחדשות ותקווה. נעילה: 6.1.2018. כניסה חופשית
 גלריה זימאק
'CryptoMania' - תערוכת יחיד ראשונה בארץ לאמנית שירלי שור תפתח ביום חמישי ב-30 בנובמבר, בגלריה זימאק בתל אביב. שור משתייכת לדור החדש של אמני הניו-מדיה, המגדירים את אופן השימוש בטכנולוגיות חדשניות ליצירת שפת אמנות עכשווית. בתערוכה תוצגנה עבודות מבוססות קוד הכוללות מדיות שונות כגון: וידאו, צילום, מיצב, ופיסול.
 גלריה 501
התערוכה תעסוק במפגש ובדיאלוג בין אדם לאדמה: היחסים בין אדם לסביבה, לטבע. כמו כן, תבחן התערוכה היבטים והשלכות, בעידן בו גובר המתח בין הגלובלי לאקולוגי - מחד, התעצמות תעשייתית בכל העולם, ומאידך, היתרבות הפסולת התעשייתית המזהמת את האויר והסביבה.
התערוכה תעסוק גם במפגש היפה בין אדם לאדמה - הקשר בין האדם לאדמה ולנוף.
 מקום לאמנות
התערוכה בלונדיניות גם בוכות מפגישה בין רישומים וציורים על נייר לבין אובייקטים קרמיים של האמנית לילי כהן פרח-יה.
כהן חוקרת את שפת הציור והרישום ומגייסת אותה גם אל החומריות הפיסולית. החיבור בין מחברות רישום קטנות לצלמיות קרמיקה גולמיות,
בין רישומים עדינים על ניירות מוזהבים לציורים מדוללים על ניירות פרגמנט, או בין ציורים רוויים להדפס ותחריט יבש- מגלה שפה אינטימית, ספק ילדותית.
כהן הופכת את הזר (תת-מודע, המחשבות הלא-מדוברות) למוכר וחושפת בעבודותיה את הרבדים הסמויים של ממלכת הפנטזיה.

 מקום לאמנות
תערוכת יחיד ראשונה לצלמת אביגיל הורוביץ הכוללת שתי סדרות צילומים בשחור-לבן שצולמו לאורך השנתיים האחרונות.
הורוביץ פועלת במרחב הביתי ומצלמת בעיקר בשעות בוקר מוקדמות עם הפצעת אור ראשון.
היא עוצרת את רגעי השקט האחרונים בטרם יקיץ הבית מתרדמתו ומנסה לאתר בהם את הרגע המכריע
 גלריית מגדל W
גלריית יצירות במבחר סגנונות אמן בפסיפס מרתק וססגוני, עם מטאפורות וסמלים בטכניקות מעניינות ובעיבודים שונים. זה הזמן להתרשם מ- 15 יוצרים בתחומים ובסגנונות שונים שהתלכדו יחדיו בעיקר בשל אהבתם הרבה לאמנות.
 גלריה בן עמי
19 אמנים ישראלים מהשורה הראשונה, התגייסו כאחד יחדיו למאבק הבינלאומי של גרינפיס נגד אנרגיות מזהמות הגורמות לאקלים קיצוני ולקידום אנרגיות מתחדשות, נקיות ובטוחות.
 גלרית בית סילבר
בלה ליפשיץ ידועה בעיקר בזכות ציורי הפרחים הגדולים שלה, שצוירו בתקריב. היא חוקרת את הפרח לעומקו עד לחלקיקים הקטנים שבו. בוחנת מצב ותזוזה ובעיקר נהנית לעקוב אחר התפתחותם. מבחינתה - עומקו של הפרח משקף חיי אדם שבעצם בא מהאדמה ומהווה חלק מאותו טבע. משיכות המכחול ומשיחת הצבע, משחק האור והצל בציוריה מקבלים משמעות אחרת, חזקה יותר ואישית.
 מרכז חאן בבא כפר סבא
תערוכת פיסול חוצות חדשה במרכז חאן בבא בכפר סבא מציגה עשרות יצירות של אמנים ישראליים, המרעננות את המקום, המשמש כמרכז עסקים, תרבות ופנאי. התערוכה מציגה בחודשים נובמבר 2017 עד אפריל 2018.
 מוזיאון וילפריד ישראל לאמנות ולידיעת המזרח
"שקטעון" - 9 אמניות ישראליות העוסקות בנימים העדינים של מלאכת שימור המעטפת החברתית בצל המתח והסכסוך, כפי שהיא נתפסת בחוויה הנשית.
"קו התפר" האמן הויטנאמי קהאן בוי קונג. בתערוכה עבודות של פיסול קרמי משולב עם וידאו, הנמצאות בהתהוות בימים אלה ממש, בהם האמן שוהה במכון לאמנות במכללת אורנים, ומיצב "תפילה ברוח".

"תפילה ברוח" הוא מבנה ארעי דמוי אוהל, העשוי פיסות בד מלבניות של מדי הסוואה צבאיים וגלימות אדומות של נזירים בודהיסטיים. הבדים המרכיבים את המיצב משתחררים מהזהות המנוגדת של נזיר וחייל, ותפורים יחד למבנה המכיל בתוכו הן את הד המאבקים האלימים והעקובים מדם שהחריבו את ויאטנם והן את הדרך הבודהיסטית המקדשת את ערך החיים.
 גלריית אשכול פיס נס ציונה
זאת תערוכה אישית של אמנית יבגניה בורדה, בעלת תואר שלישי באומנות. בתערוכה מוצגות איורים של יבגניה לספרים שונים, וסקיצות לסרטים מצוירים, גרפיקה ועבודות בצבעי אקוורל, תמונות בצבעי שמן וקלאז'ים.
 גלריית טרומפלדור
ההצבה של התערוכה מלאכים ומפלצות, בחללים הייחודיים של גלריית טרומפלדור בעיר העתיקה בבאר שבע, מזמינה אותנו להכיר יוצרת ישראלית חשובה הראויה לחזור לתודעה הציבורית ולקאנון הישראלי, כפסלת משמעותית בתולדות האמנות הישראלית.
 מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית
בתערוכה "עכשיו" של האמן טל סלוצקר נמתח קו בין "עכשיו" ל"אז" במהלך מוזיאולוגי שמעגן את תצוגת עבודותיו במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית בהקשרים אמנותיים-ביוגרפיים. עיגון זה מציב את פעולת הצגתה של תערוכה במוזיאון לא רק כמתן במה לתצוגה אלא כפתיחת מרחב דיאלוגי. בילדותו, התגוררה משפחתו של סלוצקר באיזור בו שוכן המוזיאון, כך הזדמנו לביקורים קבועים ותכופים בתערוכות השונות שהוצגו.
 גן העיר תל אביב
"תנועה" - תערוכת פיסול חוצות בגן העיר תל אביב, מציגה מאה פסלים של עשרות אמני פיסול ישראליים, המפרשים את המונח "תנועה". התערוכה מתקיימת בחודשים ספטמבר 2017 ועד סוף אפריל 2018. כניסה חופשית!
 בבית האמנים על שם שאגאל חיפה
מקור נופי הים בציוריה של מזוז בנופים שראתה בעבר, אשר נחרטו בזיכרונה או נופים שצילמה וכעת היא מעניקה להם אינטרפרטציה אישית. הציורים הצבעוניים, הריאליסטיים ביסודם, מביאים לידי ביטוי את אהבתה לים המהווה עבורה מקום של שלווה ורוגע, ולדבריה, מלא בעולמות חבויים, גלויים ונסתרים. מזוז בוחרת לתת ביטוי ליופיו הרוגע של הים ולא לסערה. בציוריה נופים ימיים כחופי הים, סירות דייגים, גלים מתנפצים, השתקפויות במים, דייגים העוסקים במלאכתם מצוירים באופן מדויק פיגורטיבי, לצד דמויות המצוירות כצלליות, דמויות אוניברסאליות ללא פרטים מזוהים של פנים ומגדר.


כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית