הגלריה לאמנות בת ים
גבי אשכנזי לא מתכננת מראש מה תצייר... עם הנחת הצבע הראשונה מתחילה היצירה להתהוות. "אני נכנסת להרפתקה שאיני יודעת את סופה... התוצאה היא חידה עבורי." וכמו הרפתקה, התהליך מלווה בהתרגשות מנטאלית וגופנית.
 מגדלי משה אביב
אם הרקוויאם של מוצרט נשמע לכם כחול, והסימפוניה התשיעית של בטהובן נשמעת לכם אדומה, אתם נמצאים בחברה טובה. תערוכתו החדשה של הצייר והמוזיקאי רוז'ה ישי 'רטרוספקטיבה קטנה' המהווה את תמצית מפעל חייו האמנותי, בוחנת את הקשר בין הצליל לצבע, ואת ההרמוניה שבין השפה המוזיקלית לשפה החזותית. בציוריו הרב ממדיים, מייצר ישי קומפוזיציה מוסיקלית של אור ותנועה, מתוך היכרות עמוקה עם התדרים המוזיקליים והוויזואליים. הדינמיקה שבין הנפח והמקצב שביצירתו, ממחישים באופן ייחודי את ההפריה ההדדית שבין שני המדיומים. מפגש מרתק בין מוזיקה, פילוסופיה וצורה.
 גלריית טרומפלדור
תערוכת יחיד של האמן לב סירקין (2012-1929). עיקר יצירתו של סירקין בישראל הייתה בתחום הפסיפס המונומנטלי, שאותה בחר למקם במרחבים ציבוריים. בתערוכה מוצגים רישומים, ציורים ועבודות קיר אשר מוצגות בפעם הראשונה בחלל מוזיאלי וזאת מתוך הרצון לעורר את ההכרה באמנות הקיר במרחב הציבורי ואת חשיבותה ושימורה.
 מרכז בק למדע
לאמנית הניה לוינשטיין , ילידת ירושלים, דיאלוג דרמטי מתמשך לאורך שנות יצירתה האמנותית. סוג של דרך חתחתים אישית ואמנותית.
מסלול חייה ויצירתה, מהווה את נתיב עבודתה.
 מוזיאון היכל שלמה
הכל שמח כאן ? הצבעים, האור והתנועה. על הבדים מופעים כמעט כל צבעי הקשת ? מה יותר עליז מזה? בציורי השמן התמונה מחולקת למספר מישורים מופשטים ובכל חלק מתרחש משהו. העין עוברת ממקום למקום על מסילות של צבע, המעבירות את הצופה מהתרחשות אחת לשניה, לשלישית, וכן הלאה...
 גלריה בן עמי
יצירותיה של רותי קלמן הן כאבני דרך בסיפור חייה, מילדותה ועד רגע זה.
רותי, אדריכלית, מתמטיקאית וציירת, בוגרת מכון אבני, היא אמנית דקת אבחנה.
בעזרת ציוריה היא יוצרת מסע לאחור, היא מתארת את ילדותה בעיר פוקשאני שליד בוקרשט שברומניה, עיר בעלת חשיבות היסטורית של איחוד בין נסיכויות שונות.
 היכל התרבות באריאל
ציוריי מבטאים, בצבעים ובצורות, נופים, שאני פוגשת תוך כדי טיולים בטבע. אני נפעמת מיופי הבריאה, שהוא לאו דווקא "קלסי". עשבים, קוצים וגזעי עצים, שהווייתם המיוחדת מוכיחה, שלכולם יש מקום בעולם.
 תיאטרון גבעתיים
בתערוכתה מסע-משא-מסה, תציג האמנית יעל נויבירט כ-35 עבודות גדולות ממדים, ציורי שמן ואקריליק על בד, שנוצרו בשנים האחרונות. עבודותיה של נויבירט, המקיימות זיקה למילה הכתובה, נוצרו בהשראת שירי משוררים עבריים, אותם פגשה במהלך שנים ארוכות של הוראת הספרות והשירה בבתי ספר תיכוניים, ויונקים מן המקורות היהודיים - תנ"ך וקבלה.
 גלריה אסול
בתערוכה מציג אילן מבחר צילומי גרפיטי והתרחשויות רחוב, בצד קולאז'ים בנושאים חברתיים ופוליטיים.
זהו ביטוי אישי ורגיש של אמן החווה את סביבתו.
 גלריה האורגים
תערוכה קבוצתית חברתית, הכוללת שיתוף פעולה ייחודי בין מגוון אמנים מכל רבדי החברה בישראל - יהודים ערבים ודרוזים, מעמותת 'יחדיו' לאמנות ותרבות. אמנים מחברים ומחוברים דרך שפה אחת המשותפת לכולם. שפת אמת, שפת האמנות.
 גלריה זימאק
אנג'ליקה שר מציגה סדרת צילומים חדשה החוקרים את השינוי שחל בבתה, דבורה (דבי) ובחברותיה בזמן השירות הצבאי, בזמן שהן בודקות סוגיות של עצמאות, ציות, כוח, שליטה, היררכיה, שמירה על גבולות ואוטונומיה. במקביל משקפת הסדרה את השינוי הרגשי והתודעתי שחל באם, בעת ששתיהן מתמודדות עם מפגש בין תרבויות, דתות והיסטוריות, תוהות על תפקידן של נשים בתקופה זו ומחפשות משמעות בכל אלה.
 גלריית בית סילבר
בתערוכה מוצגות יצירות שמזכירות את הטכניקה שנקראת 'ציור פעולה'. באנגלית: 'action painting' , שמאפייניה הם תנופת היד הרחבה של הצייר, טפטוף ומשיחות מכחול המוטחות על גבי בד הציור, בתנופת גוף אינטואיטיבית ללא תכנון או סקיצות ראשוניות ומזוהה עם אמנים ידועים שהיו שייכים לזרם באסכולה שציירה בסגנון ה'אקספרסיוניזם המופשט'. 'אסכולת ניו יורק' היה כינוייה של קבוצת ציירים, שפעלה בארה"ב בשנות ה-40-50 של המאה שעברה בארצות הברית. בין אמניה בלטו ג'קסון פולוק, וילם דה קוניג , פרנץ קליין ועוד.
 גלריה גבעון
מה מקור החיים המתפרצים אלינו בעוצמה כזאת מציוריו של יונתן הירשפלד? הורגלנו לחשוב שרק המודחק יכול לשוב בפרצים וולקאניים כאלה. והנה, בתשתית הציור מונח קבר. מה נקבר בציורים האלה, ומה קם בחמת-חיים מן הקבר?
 בית הנסן - מרכז לעיצוב מדיה וטכנולוגיה
התערוכה 'Excavation Mark! Reveal Preserve Glorify' בוחנת את הנטייה הגוברת של אמנים עכשוויים לפסוע בדרכה של 'המטאפורה הארכיאולוגית', כפרקטיקה אמנותית השואפת לחשוף, לשמר ולהאדיר רעיונות, מושאי מחקר ואידיאולוגיות שונות באמצעות פעולת החפירה. האמנים המשתתפים מעלים שאלות בדבר רציפותם של אירועים היסטוריים, שאלות החושפות צירי זמן קבועים ומקובעים אשר לרוב מובילים להסתרה.
 סטודיו שוקי קוק
התערוכה 'פניה של האנושות' היא תוצר של מפגש כמעט בלתי אפשרי בין מתי כהן, אמן רחוב היוצר למחייתו שלל דמויות מרתקות, 'פרימיטיביות' ומסתוריות המתכתבות עם אמנות אפריקאית ואינדיאנית, לבין שוקי קוק, אמן יוצר בעל סטודיו ואוצר התערוכה.
 גלריה גורדון
פתיחת התערוכה של שרון פוליאקין סוס טרויאני
 גלריית מגדל W
כבוד האדם הישיש מגולם בעיצוב הפנים של הפסל אותו בחרה תמר לפסל. קמטי הפנים המעידים על שנים של ניסיון חיים, השתקפות אירועים בחייו, ההבעות העצובות והשמחות המעידות על תקופות שעברה הדמות. את הערכתה לאדם הישיש היא מביעה בהחלטה לפסל אותו ולהביע דרכה את מסר מצוות כיבוד הזקן והידורו.
דמויות הילדים נוספו לרפרטואר שלה לאחר השינוי בסטאטוס האישי שלה. מתוך עבותות של אהבה, הכרה אבסולוטית של הדמויות ומהתבוננות פנימה לתוך הנפש - היא יוצרת את המחוות וההבעות, בכישרון רב ובמקצועיות מרשימה שרכשה עם השנים.
 גלריה כורש 14
תערוכת המיצב והרישום של האמנית הדס דוכן עוקבת אחר עולם החי והדפוסים האינסטינקטיביים המניעים אותו, אשר פותחו ולוטשו במשך מיליוני שנות אבולוציה. כוח החיים האדיר האוחז בכל תא חי הוא נקודת המוצא לתערוכה: דוכן מתבוננת בכוח זה בהערצה וחוקרת אותו בשיטוטיה בטבע; היא מלקטת צמחים, אורבת לבעלי חיים, ומצלמת את דרכה ביערות.
 גלריה זימאק
תערוכת יחיד חדשה לאמן עידו מרקוס.
התערוכה הינה מיצב דחוס המאגד בתוכו רישומים, סקיצות צבע, קטעי וידאו, תבליטים וציורים
אשר נוצרו כולם בהשראת תצלום משפחתי ישן שהאמן מצא בבית הוריו.
 גלריה ברוורמן
האות אלף מסמלת את ההתחלה או את המקור. "זו הראשית שמעבר להתחלה, הופעה ראשונית בזמן. הצורה הטהורה של האמת". תערוכתו הראשונה של מארק יאשאייב בגלריה ברוורמן עוסקת במהות זו, היוצרת מרחב על זמני שנע בין דימוי קולנועי לבין ציור, בין גוף לפסל, בין מציאות לדמיון
 בית יד לבנים רמת השרון
קבוצת אמני רמת השרון יחד עם ארגון יד לבנים, מעלים תערוכת אמנות, לציון 70 שנות מדינה, שכותרתה - מגש הכסף.
מקור ההשראה לתערוכה הוא שירו של נתן אלתרמן. בתערוכה יצירות שנעשו במדיומים שונים - צילום, פיסול, ציור, ואף שירה.


כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית