מוזיאון ישראל, ירושלים
תערוכה במוזיאון ישראל
 אודיטוריום קרית ספיר כפר סבא
אלי גרוס מצייר בסגנון ריאליסטי אמפאטי, בשפה יצירתית אישית המתעדת את צאצאיו, על רקע נופי טבע חלומיים. הציורים מאופיינים בצבעים מרהיבים היוצרים ריגוש ומשדרים אהבה ואופטימיות
 תיאטרון ירושלים
תערוכת יחיד של האמנית שרה ליפקין
 גלריה משרד בתל אביב
תערוכת יחיד לאמנית מגי רום. התערוכה משלימה את הצגת היחיד של רום," לא שווה סיכת ראש", המבוססת על עברה הלא יאמן.
זו הפעם השנייה שהאמנית מגי רום מוזמנת להציג תערוכת יחיד בגלריה משרד בתל אביב.
התערוכה נבנתה במקביל להצגת היחיד של רום, "לא שווה סיכת ראש", המבוססת על קורות חייה, כילידת טביליסי, בירת גאורגיה. בהצגה היא מעלה שאלות הנוגעות למסורת הגאורגית.
 גלריה שיתופית בכברי
נהר, תערוכתם המשותפת של מיכל בראור ואבשלום סולימן בגלריה השיתופית של קיבוץ כברי, היא תערוכה שנבנתה לתוך ומתוך כברי, ומרכיביה הם חומרי הגלם של הקיבוץ עצמו. התערוכה מבוססת על מחקר בן שנה וחצי, שהתמקד בארכיון הקיבוץ ובסיפורים שצפו ועלו מתוכו. מתוך הארכיון, בודדו האמנים שלושה סיפורים היסטוריים המתארים, כל אחד בדרכו, מיתוס אודות ראשיתו של הקיבוץ.
 בית בנימיני
התערוכה Digging Digging מציפה את הדיון על התמורות והעיוותים בנוף ועל שינויים עירוניים וטבעיים הנובעים מכריית מחצבים והשימוש שנעשה בהם. כריית חומרי גלם והשלכותיה הכלכליות והסביבתיות משפיעה על החברה ומעצבת את פניהם של אזורים שלמים בעולם ומהווה סוגיה מקומית וגלובלית כאחת.
 גלריה רו-ארט
גלריה רו-ארט שמחה להודיע על תערוכת היחיד החדשה של ראובן קופרמן. התערוכה כוללת ציורים מן השנתיים האחרונות, מרביתם בטכניקה של צבעי מים ועפרונות צבעוניים על נייר, חלקם משלבים גם קולאז' וספריי. העיסוק של קופרמן באלימות מגיע לשיא נוסף, אבל גם מקבל חידוד מסוים, כשהוא מתמקד בדמויות נשיות בעיקר, וכן במופעים שונים של רדיקליות.
 בית ציוני אמריקה
בכל שנה מקפיד האמן יצחק דוידוביץ לבקר את ונציה אהובתו ומתעד במצלמתו את נופיה ברגעים מעוררי עניין, מחשבות ורגשות בעת ובעונה אחת, המותירים בציבור חותם.
 גלריה P8
בתערוכת היחיד גן התענוגות הארציים, תציג האמנית שירה גלזרמן מיצב קיר המורכב ממגזרות נייר שחורות וגדולות ממדים, הנראות כצלליות הנשזרות זו בזו לכדי פנורמה סוריאליסטית העוטפת את חלל הגלריה.
 אשכול פיס אוהל שם רמת גן
התערוכה תתקיים באשכול פיס באוהל שם באמת גן. ובמוזיאון היהודי בבלמונטה בפורטוגל.
 גלריית הציפור הכחולה
מפגש עם האמנית אושרית מינץ הוא חוויה מיוחדת.
בביתה החדש המשקיף על נוף פתוח אל הים, נראה שניתנת התייחסות וחשיבות רבה ליצירה. במרכז החדר שולחן אותו עיצב בנה מעץ והיא כל כך גאה בו. יש לה לאושרית סטודיו בקומה עליונה מואר ומלא עבודות , ואתה חש את הגאווה ההנאה ושמחת היצירה שלה. אושרית היא אמנית רב תחומית ,סופרת ,משוררת ,ציירת והיא מקשרת בין כישרונותיה :כותבת שיר על כל יצירה ומציירת ומאיירת את מילותיה. חיפוש הקשר בין הרוחני והאמנותי מתקשר ללימודיה - ספרות ופילוסופיה, ואמנות התיאטרון .
 גלריית מגדל W
כל היצירות מוצגות על הקירות ויוצרות אור וצל תוך כדי השתקפות של הצבע הקיים במודל . המודל מתחבר עם ספייסרים לקיר ליצירת דו מימד. התצוגה מלאת תעוזה, הצבעים בתנועה מתמדת, מתפרשים לצדדים ויוצרים צורות מרתקות ומרהיבות.
 תיאטרון גבעתיים
תערוכת אמנים וסופרים "צוות" ארגון גמלאי צה"ל
אמנות פלסטית, שירה, פרוזה, תיעוד ומחקר
 גלריית בית סילבר
בתערוכה מוצגות עבודות בנושא נופים, אתרים ופרחים במבחר סגנונות, בפסיפס מרתק וססגוני.
 גלריה רוטשילד אמנות
"תהליך היצירה מוביל אותי באופן טבעי לצייר נופים בשטח, אני מרגיש כי רק בדרך זו היצירה הופכת עדות נאמנה לנוף ולא רק סוג של צילום חיצוני שלו.
דווקא הקשיים והמאבקים, ההתמודדות עם תנאי שטח קיצוניים, המסע האקטיבי וההתבוננות הישירה בסביבה המשתנה ללא הרף- מולידים בסופו של דבר, לטעמי, יצירה חיה ונושמת.
לרוב אני מגיע למקום הנבחר בשעת בוקר מוקדמת, עובד מספר שעות עד שאור השמש משנה את כיוונו ועוצמתו, לקראת הצהרים אני מחליף מיקום וכך חוזר חלילה, יום אחר יום ובד אחר בד.
כמו הטבע שדרך המחזוריות שלו יוצר את יצירותיו הגדולות."
 גלריית המדרשה - הירקון 19
התערוכה 'מכתבי אהבה לרות' של האמנית רות פתיר תתפרש על שתי קומות גלריית המדרשה-הירקון 19. זוהי תערוכה אמביציוזית ועשירה, ותערוכת היחיד הראשונה של פתיר מאז חזרתה ארצה, אחרי שסיימה את לימודי התואר השני באוניברסיטת קולומביה שבניו יורק. העבודות בתערוכה עוסקות בתאולוגיה מקומית וקושרות אותנו אל השיח הפוליטי הבינלאומי - הן מעלות שאלות על פוליטיקת זהויות, על מגדר וכוח ועל המדיה בזמנים טכנולוגיים אלו.
 משכן לאמנות עין חרוד
תערוכה מקיפה על יצירתה של ורד נחמני בעשרים שנה האחרונות. מגוון עבודותיה כולל ציורים בודדים לצד סדרות ציורים.
בתערוכה משולבות עבודותיהם של הפסל צביקה קנטור והציירת אורנה ברומברג, אמנים אורחים בתערוכה.
 משכן לאמנות עין חרוד
גרטה וולף קרקואר היא (1890-1970), מהאמניות המשכילות שהגיעו ארצה טרם קום המדינה, גרטה וולף נמחקה מהזיכרות הקולקטיבי. בתערוכה חדשה המוקדשת ליצירתה מוצגים בעיקר דיוקנאות וציורי נוף מרשימים באיכותם, דיוקנאות נשים ערביות ובדואיות משנות ה-30 של המאה ה-20 וכן בובות מתיאטרון שהקימה וולף קרקואר באותן שנים.
 משכן לאמנות עין חרוד
אולף מטצל ברלין, נמנה על הבולטים באמנים העכשוויים של גרמניה. מציג תערוכת היחיד הכוללת עבודות שיצר בדיאלוג עם מבנה המשכן ובמרכזה מיצב לאולם המרכזי במוזאון, וכן מבחר רישומיו ועבודות שיצר בעקבות ביקורו בישראל.
 נמל תל אביב, האנגר 3
"מציצים לנמל" היא תערוכה לציון 80 שנה לנמל תל אביב, המציגה עבודות של עשרות אמנים ישראליים, ומספקת הצצה ומסע בזמן לעשרות שנות קיומו המפוארות של הנמל. התערוכה תציג בהאנגר 3 בנמל תל אביב שעוצב כספינה, וישולבו במסגרתה פעילויות חוויתיות נוספות למבקרים. פתוח כל השבוע, כולל חוה"מ פסח. כניסה חופשית.
 גלריית טרומפלדור
שבילים מפוצלים של זמן, היא תערוכה משותפת של האמניות בל שפיר וחנה אלרט. עבודות האמנות המוצגות נוצרו ממיגוון חפצי רדי-מייד ומחומרים נוספים הקשורים לתעשיית הטקסטיל ולמלאכת יד ועוסקות בטכניקות של סריגה רקמה תפירה וכו'. עבור שפיר ואלרט, טכניקות וחומרים אלה הינם אמצעי חזותי, דרכן הן מבטאות את חוויותיהן ואת ההיסטוריה שלהן.
 גלריית מגדל W
יולנדה אנטל, פסלת וציירת, יוצרת עבודות בברונזה עם שילוב ציורים מרהיבים, בהם היא יוצקת חיים למתכת בקונספט חדשני. עבודות האמנות המקוריות של יולנדה מבטאות אנרגיה ספיריטואלית. לרוב היא מפסלת דמויות נשים שחודרות לתודעתה מהשראה שהיא מקבלת מגיבורות בתנ"ך, מאגדות שונות, מנשים מפורסמות מההיסטוריה, מההווה ומהמיתולוגיה, המשדרות אהבה ושלווה ועם זאת ניחנות גם בעוצמה והשפעה על ההיסטוריה והאמנות.
 בבית האמנים על שם שאגאל חיפה
מקור נופי הים בציוריה של מזוז בנופים שראתה בעבר, אשר נחרטו בזיכרונה או נופים שצילמה וכעת היא מעניקה להם אינטרפרטציה אישית. הציורים הצבעוניים, הריאליסטיים ביסודם, מביאים לידי ביטוי את אהבתה לים המהווה עבורה מקום של שלווה ורוגע, ולדבריה, מלא בעולמות חבויים, גלויים ונסתרים. מזוז בוחרת לתת ביטוי ליופיו הרוגע של הים ולא לסערה. בציוריה נופים ימיים כחופי הים, סירות דייגים, גלים מתנפצים, השתקפויות במים, דייגים העוסקים במלאכתם מצוירים באופן מדויק פיגורטיבי, לצד דמויות המצוירות כצלליות, דמויות אוניברסאליות ללא פרטים מזוהים של פנים ומגדר.


כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית