בריאות וסביבה: תערוכה לכבוד כנס בנושא באקדמית תל אביב יפו (22/02/2018)


בריאות וסביבה: תערוכה לכבוד כנס בנושא באקדמית תל אביב יפו

 

קול קורא לתערוכה במכללה האקדמית תל אביב יפו: אפריל-מאי 2018.

התערוכה תוצג במכללה האקדמית תל אביב יפו כחלק מהכנס האקדמי "היבטים חברתיים של יחסי בריאות וסביבה" . הכנס עצמו יתקיים ב 26.4.18 ובסופו תיערך פתיחה חגיגית של התערוכה בנוכחות הקהל והאמנים. התערוכה תתקיים החל מ 22.4.18 (יום תליית העבודות) ועד 31.5.18.

בעשורים האחרונים חלה התפתחות רבה בהבנת הקשר שבין גורמי סביבה לבין גורמי בריאות בכלל, ובריאות הציבור בפרט. גורמי סיכון סביבתיים כמו זיהום אוויר, חשיפה לאסבסט, חשיפה לכימיקלים בחקלאות ואף צריכת תרופות שפג תוקפן - נמצאו כבעלי קשר מובהק להתפתחות של מחלות ותמותה בטרם עת. רק לאחרונה פורסם בכתב העת Lancet מחקר רחב היקף שמצא כי יותר בני אדם מתים ברחבי העולם מדי שנה מזיהום סביבתי מאשר מכל המלחמות, הרעב, אסונות הטבע והמחלות גם יחד. במילים אחרות, ההכרה בזיקה שבין סביבה ובריאות גברה בשנים האחרונות במחקר, בשיח הציבורי ובקרב מקבלי החלטות.

קול קורא זה פונה אל אמנים המתייחסים לנושאי סביבה בכלל ולאלו העוסקים בסיכונים סביבתיים בפרט.

באקדמית תל אביב יפו מאמינים כי העלאת נושאים אלו למודעות הציבור היא חשובה וכי האמנות יכולה וצריכה להתייחס לנושאים אלה.

התערוכה מבקשת לקדם הן את המודעות לסיכונים סביבתיים והן את האמנות הישראלית העכשווית. תערוכה זו מוגבלת לציירים ולצלמים בלבד.

אמנים פלסטיים מוזמנים לפנות באמצעות המייל אל ד"ר אביבית אגם דאלי עם הצעות לדימויים (בין 5-7 דימויים יספיקו), ופרטים על גודל היצירות. ניתן לקבל פרטים נוספים כאן: avivitagam@gmail.com

 

 
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית