מוזיאון הצייר משה קסטל
התערוכה "קשר עין יד" מציגה מבחר עבודות קונספטואלי של ארבעה אמנים, מתחומי יצירה שונים: ציור- זהבה לופו, צילום- חנוך (נוקי) שגב ופיסול- תמר בית און וגרשון היימן. עבודותיהם באות ממקום של הקשבה פנימית, קואורדינציה, יכולת התבוננות, קשר עם אנשים והסביבה וקשר וקשב פנימי אינטואיטיבי. כל אלה מרכיבים יצירה הקשורה באופן הדוק ליחסי קשר עין-יד, ובנוסף, ליחסי התקשורת האישית והאנושית בינם לבין סביבתם. האמנים מתבוננים במציאות, מתוך עניין תמידי ומתוך היקסמות, ומתרגמים את המבט שלהם למשיכת מכחול, ללחיצה על כפתור המצלמה ולנגיעה בחומר פיסולי.
 המרכז לאמנות וקהילה
'צבע מקומי' מציג את עבודותיהם של עשרה אמנים מקומיים מתחומי יצירה שונים.
יצירות האמנות המוצגות בתערוכה מצליחות באופן עצמתי לחשוף את הקשר בין העולם הפנימי של האמן לסביבתו החיצונית.
מטרתנו במרכז לאמנות ובאמצעות הגלרייה לקדם את אמני זכרון והאזור ולאפשר מרחב אומנותי הנותן לאמנים מקום לחשיפה, לשיח וליחסי גומלין.


 בית האמנים בתל אביב
תערוכה זו מאפשרת מעקב כרונולוגי אחר התפתחות יצירתה של רחל אלקלעי, תוך שימת דגש אודות פרקים מרכזיים, ובהקשר להשפעות שונות, פנים וחוץ אמנותיות. קשרים ביוגרפים, חברתיים, ספרותיים ואחרים. המאגדים לעשייה אינדיבידואליסטית המיוחדת לה, כציירת וסופרת הפועלת בזירה המקומית ומחוצה לה.
 גלריה אסול
תערוכת היחיד הראשונה של אמנון דביר, "ארץ, מים, רוח ואש" היא תערוכה אישית מאוד, המכילה קשת מעניינת של צילומים הנוגעים בהווייה האנושית ובהוויית הטבע. התערוכה החושפת את עולמו הפנימי העשיר, של יוצר שאיננו צלם בהגדרה המקצועית, אלא אדם סקרן, חקרן, הבוחן את סביבותיו בעין פקוחה, בערנות וברגישות רבה.
 גלריה בן עמי
התערוכה החדשה בגלריה בן עמי מורכבת מעבודות נבחרות מאוספו של זלמן, עם דגש על אמנות נאיבית בעיקר מדרום אמריקה. עבודות המציגות את התפר בין הנאיבי לריאליסטי.
 הבר של הבנץ
לפני כחודשיים התבצע פינוי מתחם החרש והאומן בשכונת פלורנטין, שהיה במשך שנים בית לבתי מלאכה ותיקים.
תערוכת הצילומים מציגה את הרגעים האחרונים לפני הפינוי.
 גלריה זימאק
גלריה זימאק לאמנות עכשווית גאה להציג לראשונה את האמן האוסטרי מרטין הרבסט. התערוכה תכלול עבודות מתוך שתי סדרות מובילות של הרבסט: 'ספירות' שפרצה לתודעה הבינלאומית בארט באזל מיאמי 2007 ו-'אוצרות חבויים'.
 גלריה  ARTמבט
אסנת ועומרי, זוג אמנים צעיר, בוגרי בצלאל ,יוצרים בעקבות ובהשראת צפייה בצילומים נדירים מאלבומים של תחילת המאה הקודמת ומשתמשים בטכניקות עכשוויות וחומרי יצירה בני ימינו. השיח בין חומרי עבר ופרשנות הווה של צמד האמנים, יוצר דיאלוג בין תקופתי, מעורר געגועים לימים אחרים.
 היכל התרבות באריאל
'אמני הארץ באים לאריאל' הוא שמה של תערוכה קבוצתית בהיכל התרבות באריאל. זו מסורת שהסטודיו היפואי "מנזון האוס" בראשותו של האמן סשה גנלין המרכז אמנים רבים, מגיע להציג תערוכת אמנות בעיר אריאל.

 גלריה SPACE גן העיר תל אביב
תערוכה קבוצתית המציגה את עולם הבמה לפני ומאחורי הקלעים, כמחווה וכבוד לתיאטראות בארץ, ללהקות המחול, לאופרה, ולעושים במלאכה - שחקנים, נגנים, רקדנים, בימאים וכל אנשי אחורי הקלעים. כניסה חופשית
 Art & About gallery
שנה שלמה עבדה טל על הדימויים האישיים בתוכה. התערוכה הינה מסע בין דיוקנאות, דימויי גוף, חוויות ילדות, רגעי אימהות ,חלומות כמוסים ומלאכות פשוטות אשר נוצרו בתהליך עבודה מיוחד של הדפס. את טכניקת ההדפס היחיד יצרה טל בעצמה על משטחי זכוכית שהפכו במשך הזמן למשטחי העבודה. רגעי זיכרון שבירים ושקופים.
 גלריה אפרת
Out of home. Out of power, תערוכת הצילומים של הצלם, הצייר והמדריך, גיא גבע, תיפתח בתחילת 2018 בגלריה אפרת בתל אביב ותציג מבט אינטימי, חשוף ונטול פילטרים לטבע של אזורים שונים בישראל ויחסיו עם האמן.
 גלריית טרומפלדור
התערוכה "אואזיס" היא מיצב של האמנית מרתה ריגר, שתוכנן במיוחד לחללים של גלריית טרומפלדור בבאר-שבע.
המיצב מורכב מביצים ומבועות חרסינה (לצד חומרים נוספים), אשר יוצרים אואזיס, נווה מדבר בעל מאפיינים של אגדה או פנטזיה, אתר מופרה ומפרה, בתוך מבנה עותומאני עירוני בעיר-העתיקה של באר-שבע.
 גלריה רוטשילד אמנות
ציירים ידעו מאז ומעולם שהגדרת יצירת אמנות כא-סימטרית היא הגדרה שגויה. גם כאשר צייר רושם קומפוזיציה א-סימטרית הוא הולך בעקבות חוקי האיזון, שבמהותם מגלמים סימטריה. אחת התופעות המדהימות והמסתוריות ביותר, הנחשפת תוך כדי התבוננות בטבע, היא הנטייה החזקה לסימטריה: הפנים והגוף שלנו סימטריים, אנו מעריצים את הבבואה המשתקפת במים, אנו מקשטים את חיינו באובייקטים סימטריים, אנו חווים עולם סימטרי דרך מציאות וירטואלית, ואפילו הצלחנו ליצור חיים סימטריים בדמותם של שיבוטים. מהו אם כן, כוחה של הסימטריה, האם מדובר בהרמוניה או בבלתי נמנע?
 הגלריה העירונית ירושלים
תערוכה לזכרו של אושיית התרבות והאמנות של ירושלים דוד סוזנה מוצגת בימים אלו בגלריה העירונית של ירושלים
 גלריית מגדל W
בתערוכת "טנדו" מוצגות יצירות בשלוש סדרות: סגנון אבסטרקט, דיוקנאות וטבע. סימה מזמינה אותנו למסע צבעוני שנע לפעמים בסערה עוצמתית או לעיתים קיימת מן תחושה של ריחוף ונותר למתבונן רק לבנות לעצמו סיפור דמיוני מהיצירה שנבראה מול עיניו.
לורי יוצאת לצעידה רגשית באמצעות מכחולה המהול בצבעים חמים. הכושר לחוש הזדהות עם הזולת והאהדה לרגשותיו התוו רישומים והפכו לתמונות מצוירות על גבי הבד.
 גלריית מגדל W
שמוליק מזרחי מזמין את הצופה לעולם יצירתי נפלא שנברא תוך חשיבה מחוץ לקופסא, בשילוב דמיון פורה, דחף יצירתי וכשרון אמנותי מולד.
 גלריית בית סילבר
בתערוכה מוצגות עשר יצירות של זמרים עבריים ידועים מהתרבות העכשווית כמו אביב גפן, אסף אמדורסקי, בועז שרעבי ועוד. אליחי עיבד את דמות הזמר במסגרת בדיונית ויצר בתמונה אחת גדולה אוסף סיפורים מעולם כפול של עובדות ודמיונות, שהעיקרון המאחד אותם נובע מעולמו הפרטי והמורכב.
 מובי- מוזאוני בת ים
מובי - מוזיאוני בת ים שמחים להודיע על פתיחת תערוכת זוכי פרסי משרד התרבות והספורט לאמנות ועיצוב: פרס עידוד היצירה בתחום האמנות הפלסטית, פרס האמן הצעיר, פרס העיצוב, פרס אמנות הוידאו ופרס מפעל חיים בתחום האמנות הפלסטית.
 הפירמידה-  מרכז לאמנות עכשווית
תערוכת מחווה למקימי הפירמידה, הכוללת חמישה אמנים בעלי שם: ישראל ורטמן, יעקב דורצ'ין, אברהם אילת, יהודה יציב ומורל דרפלר ז"ל. אוצר: חיים דעואל לוסקי
 מוזיאון היכל שלמה
האמנית הישראלית ג'ורדנה קליין יוצרת חפצי אמנות בסגנונות ייחודיים שמשלבים צבעים עזים מלאי חיים ויחד עם זאת פיוטיים ומלאי חן. הצבעים הם המוסיקה ואילו הקומפוזיציה הריקוד שזורם על פני הבד בצורה חלקה, זרימה שמעוררת כל חלק לחיים.
 גלריה זימאק
'CryptoMania' - תערוכת יחיד ראשונה בארץ לאמנית שירלי שור תפתח ביום חמישי ב-30 בנובמבר, בגלריה זימאק בתל אביב. שור משתייכת לדור החדש של אמני הניו-מדיה, המגדירים את אופן השימוש בטכנולוגיות חדשניות ליצירת שפת אמנות עכשווית. בתערוכה תוצגנה עבודות מבוססות קוד הכוללות מדיות שונות כגון: וידאו, צילום, מיצב, ופיסול.
 גלריה 501
התערוכה תעסוק במפגש ובדיאלוג בין אדם לאדמה: היחסים בין אדם לסביבה, לטבע. כמו כן, תבחן התערוכה היבטים והשלכות, בעידן בו גובר המתח בין הגלובלי לאקולוגי - מחד, התעצמות תעשייתית בכל העולם, ומאידך, היתרבות הפסולת התעשייתית המזהמת את האויר והסביבה.
התערוכה תעסוק גם במפגש היפה בין אדם לאדמה - הקשר בין האדם לאדמה ולנוף.
 מרכז חאן בבא כפר סבא
תערוכת פיסול חוצות חדשה במרכז חאן בבא בכפר סבא מציגה עשרות יצירות של אמנים ישראליים, המרעננות את המקום, המשמש כמרכז עסקים, תרבות ופנאי. התערוכה מציגה בחודשים נובמבר 2017 עד אפריל 2018.
 מוזיאון וילפריד ישראל לאמנות ולידיעת המזרח
"שקטעון" - 9 אמניות ישראליות העוסקות בנימים העדינים של מלאכת שימור המעטפת החברתית בצל המתח והסכסוך, כפי שהיא נתפסת בחוויה הנשית.
"קו התפר" האמן הויטנאמי קהאן בוי קונג. בתערוכה עבודות של פיסול קרמי משולב עם וידאו, הנמצאות בהתהוות בימים אלה ממש, בהם האמן שוהה במכון לאמנות במכללת אורנים, ומיצב "תפילה ברוח".

"תפילה ברוח" הוא מבנה ארעי דמוי אוהל, העשוי פיסות בד מלבניות של מדי הסוואה צבאיים וגלימות אדומות של נזירים בודהיסטיים. הבדים המרכיבים את המיצב משתחררים מהזהות המנוגדת של נזיר וחייל, ותפורים יחד למבנה המכיל בתוכו הן את הד המאבקים האלימים והעקובים מדם שהחריבו את ויאטנם והן את הדרך הבודהיסטית המקדשת את ערך החיים.
 מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית
בתערוכה "עכשיו" של האמן טל סלוצקר נמתח קו בין "עכשיו" ל"אז" במהלך מוזיאולוגי שמעגן את תצוגת עבודותיו במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית בהקשרים אמנותיים-ביוגרפיים. עיגון זה מציב את פעולת הצגתה של תערוכה במוזיאון לא רק כמתן במה לתצוגה אלא כפתיחת מרחב דיאלוגי. בילדותו, התגוררה משפחתו של סלוצקר באיזור בו שוכן המוזיאון, כך הזדמנו לביקורים קבועים ותכופים בתערוכות השונות שהוצגו.
 גן העיר תל אביב
"תנועה" - תערוכת פיסול חוצות בגן העיר תל אביב, מציגה מאה פסלים של עשרות אמני פיסול ישראליים, המפרשים את המונח "תנועה". התערוכה מתקיימת בחודשים ספטמבר 2017 ועד סוף אפריל 2018. כניסה חופשית!
 בבית האמנים על שם שאגאל חיפה
מקור נופי הים בציוריה של מזוז בנופים שראתה בעבר, אשר נחרטו בזיכרונה או נופים שצילמה וכעת היא מעניקה להם אינטרפרטציה אישית. הציורים הצבעוניים, הריאליסטיים ביסודם, מביאים לידי ביטוי את אהבתה לים המהווה עבורה מקום של שלווה ורוגע, ולדבריה, מלא בעולמות חבויים, גלויים ונסתרים. מזוז בוחרת לתת ביטוי ליופיו הרוגע של הים ולא לסערה. בציוריה נופים ימיים כחופי הים, סירות דייגים, גלים מתנפצים, השתקפויות במים, דייגים העוסקים במלאכתם מצוירים באופן מדויק פיגורטיבי, לצד דמויות המצוירות כצלליות, דמויות אוניברסאליות ללא פרטים מזוהים של פנים ומגדר.


כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית