גלריית בית רובינשטיין
טניה מיסיחייב - אישה 'חיה' תרתי משמע ובועטת. שואפת להגיע הכי רחוק ואף לנסוק מעלה. היא מצוידת בניסיון יצירתי עשיר, מנווטת את הנשים שלה בקומפוזיציה צבעונית, ממקום לגנדרי בכישרון רב - בפריסה מסתורית ומרתקת
 גלריה P8
"חתירה למגע" הוא מושג שכיח בעגה הצבאית, המכוון ליוזמה, להתקרבות ולאקטיביות במפגש עם גורם אחר, בדרך כלל הבא לתקוף או הנחשד ככזה, והוא הפך למוסכמה בשיח הישראלי שצמח, בין השאר, מהתפיסה המושרשת של "מעטים מול רבים", ו"הקם להורגך, השכם להורגו".
 גלריה מונטיפיורי
בתערוכתה החדשה: "זיכרונות", מזמינה אתי לב את הצופה למפגש עם זיכרונות, צללים ודיוקנאות שנשזרו בנוף ילדותה, בירושלים וקיבלו עיבוד מחודש, לאור הזמן והמרחק שעברו, מאז החלה עוסקת בנושא זה ביצירתה.
 גלריית בית רובינשטיין
בתערוכה מוצגות יצירות שנבראו מפסולת מתכתית, ממיסבים חלודים, מצילינדרים, משייבות, מגלגלי שיניים ועוד מתכות שהוא נוהג לאסוף מרכבים הבאים לתיקון במוסך.
 מרכז ענב, עיריית תל אביב
לקראת יום האישה הבינלאומי מוצגת תערוכת ציורי מנדלות מעגלי יצירה" תערוכת ציורי מנדלות
משתתפות אמניות הסטודיו "במעגל נחוגה" בהדרכת עפרה דנון

 מוזיאון חיפה
טשטוש הגבול בין המרחב הציבורי לבין המרחב הפרטי, אקסהיביציוניזם, נרקיסיזם ומציצנות, מהנושאים הבוערים של המאה העשרים ואחת.
 גלריה רו-ארט
גלריה רו-ארט שמחה להודיע על פתיחת התערוכה "חדרים", תערוכת היחיד הרביעית של ערן וולוקובסקי בגלריה. בתערוכה תוצג סדרת ציורי תפנימים אשר יצר וולוקובסקי בשנה האחרונה.
 גלריה על האגם
תערוכה יוצאת דופן המציגה כ40 עבודות של שני אמנים שונים המביאים, כל אחד, מנקודת מבטו את עמדתו והתייחסותו לקול האישה ודמותה דרך השפה האמנותית המייצגת אותו.
 סטודיו שוקי קוק, סדנה, גלריה
כעשר שנים עסקה עפרה ברישום שכזה, סובבת גם את עיר מגוריה רחובות ובוחרת נקודות מבט אל הנוף האורבני המשתנה: "שעות הייתי יושבת רכונה ורושמת, כשעל בירכי לוח דיקט ועליו הנייר".
 גלריית טרומפלדור
אליהו גת (1987-1919) היה מגדולי הציירים בישראל. בתערוכה, יוצגו מבחר מציוריו מכל שנות יצירתו ויוצג ספר על חייו ופועלו
בהפקת המחלקה לאומנויות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
 מוזיאון עוקשי-אולמות האבירים-עכו העתיקה
התערוכה מציגה רטרוספקטיבה של העשייה רבת השנים ורבת התחומים של האמנית ד"ר נורית צדרבוים. זהו סיכום ביניים של הדרך הייחודית שיש בה אינספור פניות והיא רבת שפות אשר בה הדגש הושם על תהליכים ועל חקר פנימי ולא רק על אסתטיקה/דקורציה ויופי. יצירתה עוסקת בחקר רעיונות התודעה. יש כאן אמירה חד משמעית והיא לעודד את המתבונן למחשבה עמוקה ולהבנת התהליך-הדרך שנסללה ע"י היוצרת וכן ביטוי סימבולי ומילולי. היצירות נבחרו מתוך עושר בלתי נדלה שגיליתי בבואי לבחור את התערוכה.
 גלריה שלוש
התערוכה מפגישה בין ארבעה אמנים - אסף רהט, שחר יהלום, מיכל רובנס ויואב אפרתי, אשר העיסוק בנפש מהווה מרכיב מרכזי בעבודתם. כל אחד מהאמנים הללו מטפל בנושא במדיומים שונים - רישום על נייר, שמן על בד ופיסול.
 הקיבוץ
נועה תבורי יוצרת בתערוכתה עולם תיאטרלי שברירי והזוי, בו מתערבבים ומשתכפלים חוץ ופנים. היא עצמה מופיעה בדמות הקורטיזנה בשני הסרטים, כשהיא מתמרנת את קיומה במצבי הקצה אותם יצרה.
 גלריה לאמנות ישראלית במרכז הנצחה בטבעון
נקודות המוצא של העבודות בתערוכה, "עבודה זרה", הם פסלים או פסלונים בדמות אדם, צ?למים - כפי שנהוג לכנותם בתרבות היהודית. בטכניקות שונות, בדו או בתלת מימד, מתכתבים האמנים עם הפסלים, מושאי יצירתם, מוציאים אותם מהקשרם, מפרקים אותם, מרכיבים מחדש ומעצימים את ממדיהם.
 הגלריה לאמנות ישראלית מרכז ההנצחה טבעון
מידד אליהו מוצא בכריכות ספרים מצע מרובד לעבודתו הן בהיבט החומרי והן בהיבט התרבותי והביוגרפי. זהו פורמט אינטימי, בגודל כף יד, שמביא עמו נוכחות היסטורית, ומטענים של זמן ותרבות.
 גלריית בית סילבר
בתערוכה מוצגות יצירות של עדה ים מירסקי בסידרה של תינוקות - באופן אינטואיטיבי וכקריאת תגר על המופשט קפצו התינוקות לתוך העבודה בעצמם. מארק בוגנים אמן שמצייר מנבכי הרגש. הוא תמיד תר בעומק הים כדי לצייר את הנשמה של הדמויות. ומחפש את האור בין הצללים.
 היכל התרבות באריאל
תערוכתה של אריקה ווייס שווייגר "כברת דרך", היא פרי יצירה בחמש השנים האחרונות. זהו סיפור אוטוביוגרפי, המספר מאיין באה ולאן הגיעה. השאלה הקיומית, מגלגלת סיפור בתמונות, שהן תחנות חשובות בחייה האישיים, בדגש על מאפיינים תרבותיים של סביבה שראשיתה באירופה, והמשכה בארץ: בשומרון.
 גלריית בית רובינשטיין
בתערוכה מוצגות יצירות בסגנון טבע, דומם, פיגורטיבי - ריאליסטי קלאסי. נושאי הציור הינם עשירים ומגוונים. הנופים קסומים כמו באגדה, הדמויות עשירות מבע, הצבעים והעיטורים ססגוניים ומרשימים ונדמה שאין סוף לרעיונות ולחדשנות שרבקה נמר מביאה עימה.
 גלריית מגדל W
לתערוכה נבחרו 19 יצירות מתוך מאות, שהתמקדו בשתי סדרות: דמויות מווייטנאם וקמבודיה ומראות קסומים מחיי היומיום ומנופים קסומים.
 גלריה גבעון
עבודות חדשות של נורית דוד עליהן עבדה בשנתיים האחרונות, מצטיינות במעבר מהציור הדו
ממדי לעבר התלת-ממד: דוד בנתה כני פוליגל עליהם היא תולה הדפסות דיגיטליות אותן היא
מכנה בגדים דו-ממדיים.
 בית בנימיני
תערוכה קבוצתית של חברי עמותת אמנים יוצרים בישראל/אמנויות בשיתוף אורחים. אוצרת: מירב רהט.
בתערוכה יוצגו כ-25 גופי יצירה העוסקים במהותו של "בית" ובמשמעויות הנקשרות סביב המושג.
 הגלריה לאמנות ברמות מנשה
בתערוכה מוצגים 59 הדפסים מתוך "אגד פרחי בר וחרקים בארץ ועוד 49 הדפסים מתוך "יומן רשמים" של האמן אליעזר זוננשיין.
 גלריה ג
תערוכה שלראשונה תוקדש כולה לאומנות נאיבית מהמזרח הרחוק - סין וטאיוון.
התערוכה תציג 60 יצירות שונות. במבט ראשון ניתן להבחין במכנה משותף סגנוני ליצירות - בתנועה אינטנסיבית ופעלתנות אנושית.
 גלריה חזי כהן
פני הדברים הינה תערוכת היחיד השנייה של רון עמיר בגלריה חזי כהן. תהליך העבודה של עמיר מלווה בקשר מתמשך עם קהילות באזורי שוליים פוליטים, חברתיים וכלכליים, והתערוכה הנוכחית ממשיכה את עיסוקו במקומות ומנגנונים המייצרים כליאה פיזית ומנטלית.
 גלריה ברוורמן
גלריה ברוורמן מתכבדת להזמין לתערוכת הסולו הראשונה בארץ של האמן האמריקאי טומי הרטונג.
 מוזיאון יפו העתיקה
מוזיאון יפו העתיקה יקיים זו השנה השלישית את התערוכה השנתית "דולס ארט" המוקדשת לתחומי אמנות הבובה ופיסול פיגורטיבי, בשיתוף אמנים מישראל ומהעולם. התערוכה תפתח ביום שישי 13 בינואר ותינעל ב-25 במרץ. אוצרת: לימור מרגוליס.
 סטודיו שוקי קוק
תיעוד צילומי מאפיין את תקופתנו, כולנו מצלמים, הטכנולוגיה, זמינה ומיידית
סיפור חייו של בעז, מהנדס תכנה מוכשר, שלאחר מחלה מוצא עצמו ללא תעסוקה. מצלמה קטנה המגיעה לידיו, מאפשרת לו לחדד ראייתו אל פינות וזויות מבט המרתקות את חשיבתו.
מתוך חומרים אלה, בחרתי להציג סדרת צילומים, המשקפת את האוירה האנושית והסביבתית, המהווה חממת חיי ויצירתי.
 בית רוזנטליס
תערוכת "בראי אמנים" מציגה גישות והיבטים שונים לנושא הדיוקן - בפיסול, ציור וצילום, ביצירות שנוצרו מדיאלוגים ושיתופי פעולה של 32 אמנים ישראלים שונים ופותחת אשנב לנושא מורכב זה.
 גלריות אנגל
זהו סיפורו של הגולם, הדמות המפורסמת ביותר במיתולוגיה היהודית. אגדה שיש בה קסם, כשפים וניסים. הצלם טובי כהן שיחזר את מפלצת הבוץ לפרטי פרטים והפיח חיים במעשיה הנודעת בתערוכת יחיד בגלריה אנגל בתל אביב.
 בית אריה קלנג
התערוכה עוסקת בחיבור המרגש בין צילום, אמנות ובישול ומביאה לידי ביטוי מחשבות, חלומות, חוויות, רגשות, ניחוחות וטעמים הקשורים באשדוד. תערוכה ייחודית המשלבת דמיון, יצירתיות וחדשנות.
 גלריית הסנאט- אוניברסיטת בן גוריון
כמו קבצן רחוב המציג את פצעיו לראווה כדי לזכות בתשומת לב ובמתת, כמו ליצן-חצר המבצע להטים מילוליים או גופניים כדי לעורר צחוק ולהעיר את הערותיו (הרציניות) באריזה קלילה ומפתה, כך קבסה, המסומן כ"אמן", מכריז על עצמו: "אני צייר". הוא מסיט ומנייד את מומו ממרחב הקורבנות למרחב הקדושה הנעלה.
 מוזיאון ראשון לציון
"הלל לכרמל" - תערוכה היסטורית אודות יקב ראשון לציון הכוללת 120 מוצגים היסטורים נדירים
 מוזיאון ראשון לציון
"יודאיקה עכשיו: גביעי יין של אסכולת בצלאל" מציגה 48 גביעי יין וקידוש עכשוויים מעשה ידיהם של אמנים ומעצבים מן השורה הראשונה השייכים לאסכולת בצלאל ואשר חלק נכבד מהם נעשו לאמני יודאיקה המובילים בארץ ובעולם.
 גן העיר תל אביב
'''גן החיות הישן של תל אביב מתעורר לחיים חדשים'''
80 שנה לאחר שהוקם לראשונה ומאוחר יותר הועבר לספארי ברמת גן:

 מוזיאון הפתוח גן התעשייה תפן
"המופע הגדול" ספר האמנות החדש המאגד 40 שנות יצירה של הפסלת והאמנית המוערכת עפרה צימבליסטה יצא לאור באפריל בהוצאת מודן בחנויות הספרים הנבחרות. הספר הינו שיתוף פעולה בין הוצאת מודן והמוזיאון הפתוח.
כמו כן, בתאריך 14 במאי 2016 תפתח התערוכה "המופע הגדול" במוזיאון הפתוח גן התעשייה תפן ותמשך עד מרץ 2017.


כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית