גלריה משרד בתל אביב
אני אוהב אותך. אני לא יכולה לנשום בלעדיך. אל תלך. אל תפסיקי לאהוב. אני לא יודע מי אני בלעדיך. תישארי. אני זקוק לך. אני זקוקה לך. תערוכת נושא קבוצתית בהשתתפות האמנים: איילה נצר, יואב אפרתי, יונתן לוי - לילך אברמסקי-ארזי, עדי הופמן, ראומה זוהר חיות, שי פרדו, שרון רשב"ם פרופ
 הגלריה העירונית בירושלים
תערוכת יחיד של אורלי שלם, בה תציג את ציוריה המופשטים בעיקר מהתקופה האחרונה.
 בבית האמנים על שם שאגאל חיפה
מקור נופי הים בציוריה של מזוז בנופים שראתה בעבר, אשר נחרטו בזיכרונה או נופים שצילמה וכעת היא מעניקה להם אינטרפרטציה אישית. הציורים הצבעוניים, הריאליסטיים ביסודם, מביאים לידי ביטוי את אהבתה לים המהווה עבורה מקום של שלווה ורוגע, ולדבריה, מלא בעולמות חבויים, גלויים ונסתרים. מזוז בוחרת לתת ביטוי ליופיו הרוגע של הים ולא לסערה. בציוריה נופים ימיים כחופי הים, סירות דייגים, גלים מתנפצים, השתקפויות במים, דייגים העוסקים במלאכתם מצוירים באופן מדויק פיגורטיבי, לצד דמויות המצוירות כצלליות, דמויות אוניברסאליות ללא פרטים מזוהים של פנים ומגדר.
 גלריה אסול
שמונה אמניות חולקות תערוכה משותפת. כל אחת מהן בחרה זהות אמנותית אישית למקבץ העבודות, והיא נושאת שם משלה בתערוכה: אורנית שיראזי: "מילים", עירית רוטברט: "הכל אישי" בפיסול. דורית פורדס: "הגשמת חלום", חוה שפי: "לבד וביחד", חנה הורביץ: "תעודת זהות", ליה מלחי: "הפשטה וקונפליקט", רחל זיו: "חלום ושיברו", שבי להב פרנבך: "בין הצבע לבד", בציור.
 גלריה אסף
"מרחב יצירה משותף", מגדיר היטב את תהליך היצירה של קבוצת האמניות בפרויקט הייחודי 'פרוג'קטאור'.
התערוכה הינה תוצר של "פרוג'קטאור", פרויקט ייחודי של תוכנית עמיתים ומתנ"ס ליאו באק שמפגיש אומנים מתחומי האומנויות הפלסטיות המתמודדים עם מגבלה נפשית ואמנים מהקהילה הרחבה לתהליך יצירה משותף ושינוי עמדות סביב בריאות הנפש.

 הספריה העירונית באר שבע
בתערוכה יוצגו עבודות נדירות וייחודיות של האמן החובבן "אלכסנדר רבייב".
מוזמנים לבוא ולהתרשם!
 גלריה אפרת
תערוכת יחיד לאמנית ליל שטיינברג. בתערוכה נוכחית זו, התחקתה האמנית אחר עולם הבלט, הסטודיו אפוף המיסתורין ומביאה כאן לצופה חוויה שמיימית תנועתית וחושנית של עולם הריקוד.
 הגלריה לאמנות במרכז ההנצחה קרית טבעון
חיות אחרות- שלושה עשר אמנים נבחרו להציג משפחה של חיות ויצורים: אוסף העבודות כמכלול נותן מבט רחב על תפישת החיה בעולם העיצוב והאמנות העכשווי בישראל.
 גלריה SPACE-חלל גן העיר תל אביב
"חמסה לשלום" היא תערוכה חדשה בגלריה חלל בגן העיר תל אביב שמציגה כ-30 חמסות פסיפס ענקיות המעבירות מסר של סובלנות, אחווה וכבוד הדדי. החמסות נוצרו על ידי קבוצות יוצרים ויוצרות עם מאפיינים שונים, מכלל האוכלוסייה מכל רחבי הארץ.
 הקיבוץ
מיצב פיסול משולב סאונד, ציורים גדולים, וידאו-אנימציה, וציורים בתלת מימד לצפייה במשקפי מציאות מדומה. התערוכה עוסקת במפגש בין תופעות: המאגיה, המשתמשת במילות כשפים כדי ליצור גולם, אובייקט בשירות היוצר, ולהפעילו; והתקשורת, המשתמשת אף היא במילים המתגלות כמעט ככוח עליון הממית או מחייה, מוריד או מעלה.
 גלריה רוטשילד אמנות
הציורים החדשים של זר מתרחקים מן הריאליזם ומציורי הטבע שאפיינו אותה בעבר ומספרים סיפור דרמטי, שקושר בין ההיסטוריה של עולם הציור לבין עולם פסיכולוגי גדוש וגועש.
על פני השטח הריאליסטיים, במקומות מקושטים ורוויי סוד, משחקות גיבורות זהובות שיער במצבים של קרב ושל ערפול חושים, כנריות חובטות בכנפיהן, עורבים נוסקים אל השמיים וחתולים מתכרבלים ומגרגרים. מבעד לכל מבעבעת תחושה של תשוקה ושל סכנה
 גלריה Unity Art
"מה עוד מביא אותי תמיד
אל אותה ילדות נשכחת"
תערוכה לכל המשפחה
 גלריית בית סילבר
האמנית גלינה שולמן מציירת בסגנון Lyrical abstraction - הפשטה לירית. זהו מונח תיאורטי המאפיין סוג של ציור מופשט הקשור לאקספרסיוניזם המופשט. מעין טקסט או שדה צבע מלא הבעה, משמעות ועוצמה. הציורים עשויים על גבי הבד בצבע אקריל נוזלי ללא מכחולים. השיטה היא למזוג צבעים על קנבס ולבצע כל מיני תנועות באמצעות ידיים או כלים מסוימים בכדי למצוא דמות התואמת להרגשה הפנימית.
 גלריית מגדל W
בתערוכה "כובד רוך" נבחרו יצירות בשלוש סדרות.
סידרה אחת בסגנון מופשט אימפולסיבי - אקספרסיבי. היצירות מאופיינות בקווים ותנועות גסות וחזקות, צבעוניות מאד, שנראה כמו זועקות את פנים הנפש.
סידרה שניה - סגנון מופשט - סוריאליסטי. האמן צייר דמויות גרוטסקיות הנראות מוחשיות ואמיתיות ללא שמירה על פרופורציות או פרספקטיבה. את ההשראה הוא מקבל ממצבי רוח ומפילוסופיית חיים משלו שהוא מאמין בה.
הסידרה השלישית עם אפקט ייחודי מקווקו שהוא יוצר עם הכרטיס המשמש אותו כשפכטל מוכר. הוא חותך את הצבע ברצף שהוא מחליט עליו ובכיוונים שונים. תוך כדי עבודה מזוהים דימויים ריאליסטיים מבלי שהתכוון, הגורמים להטעיה אופטית, כי כשהוא מתרחק מהציור שלו הוא מגלה ממיקום שונה דמות אנושית, חיה או אובייקט דומם הנע בתוך היצירה מעצמו.
 גלריית בית רובינשטיין
האמן אריה לוקי טימנס מכבד בציוריו את המסורות הקלאסיות ואת ציורי הנוף ההולנדיים מהמאה ה-17 עד ה- 19. הוא נוטה לעבודת מכחול דייקנית, זהירה ומחושבת, הנובעת מחיפוש אמצעי ביטוי מהימן לאלמנטים ויזואליים - נטורליסטיים הנגלים לעיניו במסעותיו במרחבי הטבע בארץ, בערי אירופה ובעולם.
בסידרת הדיוקנאות ניכרת רמת הדיוק בביצוע. הוא משתמש בצבעי שמן בשכבות דקות היוצרות רבדים המטופלים על ידי האמן ברגישות רבה, אריה מתעניין באישיותם ונפשותיהם של הדמויות שהוא מצייר וע"י כך מצליח להביא לביטוי את חיצוניותם ופנימיותם בציור הדיוקנאות.
 jewishfestival JCC
תערוכותו של הצלם נינו הרמן
 גלריית בית רובינשטיין
הנשים השמנות שלה, מלאות הבעה, יפות, מעוררות הומור ומדברות אל המתבונן. נדמה כי ההחלטה לפסל דמות אישה שמנה היא בעצם התרסה כנגד שנים של אפליה. מצטיירת כאן עשייה אמנותית מורכבת ועשירה. הדמויות מעוגלות באופן מוגזם ובעלות אופי מעט קריקטוריסטי.
 ביתה האופרה
מרקו צליק מעביר מטאמורפוזה את כל עבודותיו העשויות מחומרי רדי-מייד (ready made). בעבודות משולבים חפצים ישנים כחדשים, חלקי מכונות ומערכות שונות הנאספים בשווקי פשפשים ומ'מציאות' הנזרקות לרחוב. "אני רואה במרכיבים השונים, מעבר לפירושם המעשי והשימושי, את ההקשר לסביבה, את היופי שבחפצים הישנים והפגומים, את ה'נשמה' שבהם, ואיך ניתן להוציאם לעולם הרחב ולהראות שינוי מהותי ויצירתי - כאשר מורכב מהם מייצב או פסל. תהליך הראיה היצירתית, אותו ה'קליק' שנוצר במגע עם החפץ ויכולת הניבוי כיצד תראה היצירה, הינו החלק החשוב אך המהנה בעבודתי".
 המרכז לאמנות עכשווית
תערוכת יחיד של האמנית טלי קרן. בתערוכה, מזמינה קרן את הצופים להיכנס לנעלי הדוברים המרכזיים במפגש הפסגה השנתי של הארגון האמריקאי נוצרים מאוחדים למען ישראל (CUFI
 מוזיאון עוקשי
התערוכה הינה דיאלוג או דואט חזותי המתקיים בין יצירותיהם של האמנים רותי סגל ויוסי לובלסקי. זהו דואט ויזואלי על נופי ארץ ישראל המתפתח בשני צירים מקבילים ובשתי שפות, שונות ונבדלות זו מזו, של שני יוצרים מוכשרים ואוהבי טבע. על בסיס חלוקה זו, ניתן לראות בתערוכה התייחסויות שונות לאותם נופים, לאותה ארץ - מולדת אהובה. נוף טבעי, פראי, נוף בנוי, גבולות מרחבים ושדות.
 מגדל פרישמן
שדה הציור של מיכל רוטמן לאור מלא בצבעים רב ססגוניים ועתירי פנים. בתערוכתה הנוכחית "בוחרת לעוף" בוחרת האמנית לעוף עם הרגש, עם החוויה עם התת- מודע שלה אל עבר משטח הבד...
 מוזיאון פתח תקוה לאמנות
התערוכה 'אזרחים' נולדה בתגובה למגמות חברתיות המאתגרות כיום את החברה האזרחית, בישראל ובדמוקרטיות של העולם החופשי.
 אוניברסיטת בן גוריון
תערוכה המציגה את עבודותיהם של אמנים ישראלים אשר נולדו מחוץ לישראל.
 מוזיאון חיפה
טשטוש הגבול בין המרחב הציבורי לבין המרחב הפרטי, אקסהיביציוניזם, נרקיסיזם ומציצנות, מהנושאים הבוערים של המאה העשרים ואחת.
 סטודיו שוקי קוק
תיעוד צילומי מאפיין את תקופתנו, כולנו מצלמים, הטכנולוגיה, זמינה ומיידית
סיפור חייו של בעז, מהנדס תכנה מוכשר, שלאחר מחלה מוצא עצמו ללא תעסוקה. מצלמה קטנה המגיעה לידיו, מאפשרת לו לחדד ראייתו אל פינות וזויות מבט המרתקות את חשיבתו.
מתוך חומרים אלה, בחרתי להציג סדרת צילומים, המשקפת את האוירה האנושית והסביבתית, המהווה חממת חיי ויצירתי.


כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית