מוזיאון ישראל, ירושלים
תערוכה במוזיאון ישראל
 גלריה ברוורמן
גלריה ברוורמן מתכבדת להזמין להשקת הספר "אורן אליאב: חמש שנים" ולתערוכה מציוריו של אורן אליאב.הספר, בעיצוב קובי פרנקו, מסכם חמש שנים ביצירתו של אליאב ונכתב על ידי חוקר התרבות נורמן סעדי ניקרו.התערוכה, בה יוצגו עבודות של אליאב מהשנתיים האחרונות, תתקיים במקביל לתערוכתו הגדולה במוזיאון ישראל "How to Disappear Completely" .

 גלריה משרד בתל אביב
לראשונה מזה שלוש שנים, מבקשות חברות קולקטיב הבוש לבחון את שיח האמנות
במסגרת תערוכה, וכן לייצג את תפישת עולמן באמצעות מקבץ מיצגים, הקראת
שירה, הקרנות וידיאו ומוזיקה. הבוש מבקשות לערער על התבוננות דיכוטומית בסוגיה
'מהו הנכון' ביחס למגדר ומיניות בחברה קפיטליסטית, אשר דוחקת את הפרט
ומצמצמת אותה לקווי מ תאר של בקבוק קוקה קולה.
 גלריית טרומפלדור
בתערוכה שאצרו סטודנטיות וסטודנטים לתואר שני במחלקה לאמנויות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב בהנחייתה של אלן גינתון, עומד למבחן הנרטיב הישראלי כפי שהוא משתקף בעיני האמן. מראשית ימיה ביקשה האמנות הישראלית להתמודד עם שאלות של הגדרה עצמית, בנייה ופירוק של הקולקטיב וחיפוש אחר זהות מוגדרת בתוך פסיפס אנושי מורכב.
 גלריית Zoa
האמנית yael yael בתערוכת יחיד. הפורטרטים העצמיים של יעל , בדרך כלל בשחור ולבן . המתבטא מתוך קיומה הלא שגרתי והמורכב . יתר יצירותיה , מתפרצות במגוון עצום של צורה וצבע כשהחומרים עצמם בשילוב הטכניקה האישית של יעל יוצרים משהו חדש . "זה ליצור שוב ושוב את הכאוס העצום ובתוכו סדר מפתיע , אשר מתוכנן ומחושב בכל רגע ורגע" .
 גלריה רו-ארט
תערוכת היחיד הראשונה בישראל לנועם תורן (נ. 1975 בניו-מקסיקו, חי ועובד ברוטרדם). נקודת המוצא של התערוכה היא אירוע היסטורי מוסתר שכמעט ואיננו מסופר: שביתת פועלי הרכבת בחיפה ב - 1934 ופעילותם של ארגוני עובדים משותפים לפועלים ערבים ויהודים בפלשתין באותן שנים. ..
 מוזיאון פתח תקוה לאמנות
תערוכת יחיד מקיפה של האמנית הצרפתייה ממוצא איטלקי, טטיאנה טרובה, הכוללת אובייקטים פיסוליים והצבה גדולה שנוצרה במיוחד עבור חלל מוזיאון פתח תקוה לאמנות
 גלריה אסול
המושג "קיץ" מכיל בתוכו יריעה רחבה של נושאים, המתכתבים עם נושא התערוכה באין ספור מטאפורות מלאות עניין.
 בית האמנים ראשון לציון
לאורך תולדות האמנות מופיעות מטמורפוזות. המדובר בשינוי צורה, מעבר דרסטי בין מצב אחד למצב אחר. שינוי טוטלי. בתערוכה קבוצתית שתתקיים בבית האמנים בראשון לציון מציגים אמנים ישראלים עכשוויים את האינטרפרטציות שלהם על ואודות מטמורפוזות, על גוניהן השונים.
 אודיטוריום קרית ספיר כפר סבא
אלי גרוס מצייר בסגנון ריאליסטי אמפאטי, בשפה יצירתית אישית המתעדת את צאצאיו, על רקע נופי טבע חלומיים. הציורים מאופיינים בצבעים מרהיבים היוצרים ריגוש ומשדרים אהבה ואופטימיות
 גלריה רוטשילד אמנות
סיסמוגרף הוא דימוי מטפורי אך מוחשי ומעשי אשר מלווה את קרמר בעבודתו. הוא מדמה את היד המציירת לזרוע המכשיר שמגיב לתנודות האדמה אשר מקורן בליבה השקועה במעמקים.
 מקום לאמנות
תערוכת קיר אמן, המרץ 4
 גלריית בית סילבר
תערוכת יחיד של האמנית רות חורש .
בתערוכת "נופי ארץ אהבתי - מולדתי" נאספו עבודות בקפידה והן מתארות נופים, פרחים ובתים ממקומות אהובים בארץ.
 היכל שלמה
תערוכת יחיד לאמנית סיגל אדלמן. תערוכתה בסוד הדברים של סיגל אדלמן הנה מעין מסע אישי במרחב ובזמן. כאמנית יוצרת, המתבוננת בעין בוחנת ורגישה על המתרחש סביבה וכאשה ש"חצתה את הקווים" ונדדה בין עולמות אל ארץ לא נודעת.
 גלריה שלוש
תערוכתו של אסף רהט "ליל המינוטאורוס" מציגה כחמישה עשר עבודות ציור גדולות על נייר, הנעות בין אקספרסיוניזם לסוריאליזם בטכניקה של טמפרה. העבודות משקפות תהליך פרשנות אישית של רהט לסיפור המינוטאורוס של בורחס תוך רצון להתחבר לרגשות קמאיים דרך האסתטיקה וחילוץ היופי מהגרוטסקי והמבעית.
 בית בנימיני
התערוכה Digging Digging מציפה את הדיון על התמורות והעיוותים בנוף ועל שינויים עירוניים וטבעיים הנובעים מכריית מחצבים והשימוש שנעשה בהם. כריית חומרי גלם והשלכותיה הכלכליות והסביבתיות משפיעה על החברה ומעצבת את פניהם של אזורים שלמים בעולם ומהווה סוגיה מקומית וגלובלית כאחת.
 גלריית מגדל W
כל היצירות מוצגות על הקירות ויוצרות אור וצל תוך כדי השתקפות של הצבע הקיים במודל . המודל מתחבר עם ספייסרים לקיר ליצירת דו מימד. התצוגה מלאת תעוזה, הצבעים בתנועה מתמדת, מתפרשים לצדדים ויוצרים צורות מרתקות ומרהיבות.
 נווה שכטר
האמניות אילת כרמי ומירב הימן יצרו תערוכה שהיא מיצב תלוי מקום עבור גלריה שכטר. בתערוכה וידאו בארבעה ערוצים בו נראות נשים מסתובבות על גלגל תוך כדי שירה וספירה, עבודת חלון מרהיבה היוצרת חיץ בין הפנים לחוץ בין האמנות לרחוב ועבודת קיר המזכירה אמנות יפנית אשר מתייחסת למוטיבים בתערוכה של נשים, מעגלים וספרות.
 משכן לאמנות עין חרוד
תערוכה מקיפה על יצירתה של ורד נחמני בעשרים שנה האחרונות. מגוון עבודותיה כולל ציורים בודדים לצד סדרות ציורים.
בתערוכה משולבות עבודותיהם של הפסל צביקה קנטור והציירת אורנה ברומברג, אמנים אורחים בתערוכה.
 משכן לאמנות עין חרוד
גרטה וולף קרקואר היא (1890-1970), מהאמניות המשכילות שהגיעו ארצה טרם קום המדינה, גרטה וולף נמחקה מהזיכרות הקולקטיבי. בתערוכה חדשה המוקדשת ליצירתה מוצגים בעיקר דיוקנאות וציורי נוף מרשימים באיכותם, דיוקנאות נשים ערביות ובדואיות משנות ה-30 של המאה ה-20 וכן בובות מתיאטרון שהקימה וולף קרקואר באותן שנים.
 משכן לאמנות עין חרוד
אולף מטצל ברלין, נמנה על הבולטים באמנים העכשוויים של גרמניה. מציג תערוכת היחיד הכוללת עבודות שיצר בדיאלוג עם מבנה המשכן ובמרכזה מיצב לאולם המרכזי במוזאון, וכן מבחר רישומיו ועבודות שיצר בעקבות ביקורו בישראל.
 בבית האמנים על שם שאגאל חיפה
מקור נופי הים בציוריה של מזוז בנופים שראתה בעבר, אשר נחרטו בזיכרונה או נופים שצילמה וכעת היא מעניקה להם אינטרפרטציה אישית. הציורים הצבעוניים, הריאליסטיים ביסודם, מביאים לידי ביטוי את אהבתה לים המהווה עבורה מקום של שלווה ורוגע, ולדבריה, מלא בעולמות חבויים, גלויים ונסתרים. מזוז בוחרת לתת ביטוי ליופיו הרוגע של הים ולא לסערה. בציוריה נופים ימיים כחופי הים, סירות דייגים, גלים מתנפצים, השתקפויות במים, דייגים העוסקים במלאכתם מצוירים באופן מדויק פיגורטיבי, לצד דמויות המצוירות כצלליות, דמויות אוניברסאליות ללא פרטים מזוהים של פנים ומגדר.


כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית