בית האמנים תל אביב ע
בתערוכתה בדים חשופים מציגה אביבה וקשלק וייזר עבודות מהשנתיים האחרונות שמקור ההשראה היה עץ הלימון שגדל בחצר בית משפחתה וליווה את ילדותה ונעוריה. עץ הלימון, סימל עבורה את האתוס הארץ ישראלי. במעשה הציור המוקפד, העמלני והסיזיפי, וקשלק וייזר מותירה עקבות הפוצעות את קליפת הנוסטלגיה שעוטפת את הזיכרונות שגולמו בעץ הלימון.
 גלריה בן עמי
19 אמנים ישראלים מהשורה הראשונה, התגייסו כאחד יחדיו למאבק הבינלאומי של גרינפיס נגד אנרגיות מזהמות הגורמות לאקלים קיצוני ולקידום אנרגיות מתחדשות, נקיות ובטוחות.
 גלריה P8
מיכל בוננו וצור קוצר, בני זוג, יוצרים חיבורים אישיים בין איור לצילום
 בר יוחאי 5
התערוכה תבחן את מערכת היחסים והחלפות התפקידים בין חד, דו ותלת מימד דרך עבודות במדיומים ובגישות שונות.
העבודות משחקות ומהתלות בעמדת הצפיה דרך תעתוע, שינויי פרספקטיבה ונקודות מבט. מה שנדמה כשטוח תופס נפח בחלל, ומה שנפחי, משתטח, הופך לדו מימדי.
התערוכה מעלה שאלות אל "אמיתות", על תרבות חומר ועל היחסים בין מדיומי היצירה השונים המוצגים בה.
 גלריה אסול
תערוכת "סתיו" מביאה ביטויים אמנותיים יצירתיים למטאפורות הרווחות בתקופת הסתיו. מצבים כמו התכנסות, הלך רוח משתנה, סערות נפש, חלומות, התכווננות לעבר דרכים ושבילים חדשים, השמחה בטיול ושיטוט בטבע בתוך נופים חקלאיים או בנופים עירוניים הנושקים למרחבים פתוחים, נתינת ביטוי להלכי רוח, המאפיינים התכנסות לאווירה שיש בה געגועים לצבע, לטעם, לרחשי לב.
 גלריה SPACE גן העיר תל אביב
"תל אביב אז והיום" היא תערוכה קבוצתית בשיתוף עיריית תל אביב שבה מוצגות עבודות בהשראת העיר תל אביב-יפו - פיסות של חוויות וצבעים מ"עיר ללא הפסקה" בשלל זמנים עם נגיעות של נוסטלגיה. כניסה חופשית.
 מרכז חאן בבא כפר סבא
תערוכת פיסול חוצות חדשה במרכז חאן בבא בכפר סבא מציגה עשרות יצירות של אמנים ישראליים, המרעננות את המקום, המשמש כמרכז עסקים, תרבות ופנאי. התערוכה מציגה בחודשים נובמבר 2017 עד אפריל 2018.
 מקום לאמנות
בתערוכה מחשבות על פסנתר כנף לבן הופכת זרחיה את הזכרונות והמחשבות אודות יחסיה עם אמה ואודות התא המשפחתי בו היא גדלה לנקודת מוצא למסע ממשי/בידיוני. במהלך אמיץ היא שמה על השולחן תחושות ורגשות שליוו אותה שנים ומציעה מבט אל סיפור אישי שהופך אוניברסאלי.
 גלריית אשכול פיס נס ציונה
זה תערוכת ציורים של הציירת והאומנית יבגניה בורדה, בעלת תואר שלישי באומנות. מרצה לציור במכללת "אחוה".
 גלריית טרומפלדור
ההצבה של התערוכה מלאכים ומפלצות, בחללים הייחודיים של גלריית טרומפלדור בעיר העתיקה בבאר שבע, מזמינה אותנו להכיר יוצרת ישראלית חשובה הראויה לחזור לתודעה הציבורית ולקאנון הישראלי, כפסלת משמעותית בתולדות האמנות הישראלית.
 הגלריה העירונית לאמנות רחובות
'מיתה יפה' פסי גירש ויבגניה נוביקובה - צילום ורישום

 גלריה ג
עבודותיה של האמנית וזמרת האופרה סופיה מזרקי קלוגרופולו יעמדו במוקד"HeART Songs",
תערוכה חדשה בגלריה ג'ינא, אשר תעסוק במוסיקה כפי שהיא מתבטאת בעולם האמנות הנאיבית. עבודותיה של סופיה יוצגו בקומת הגלריה העליונה בסמיכות לעבודות בנושא מוסיקה שציירו עשרות אמנים אחרים.
 גלריה זימאק
יגאל עוזרי הוא אמן ישראלי שפועל מניו-יורק וידוע בעיקר בזכות ציורי דיוקנאות גדולי ממדים של נשים צעירות על רקע נופים נשגבים. בתערוכה הנוכחית הוא יציג לראשונה את סוניה אדומת השיער בעלת גוון עור בהיר ושברירי אל מול קריסטל, עטורת הקעקועים, בעלת גוון עור כהה ורעמת שיער. כ-20 ציורים מציגים רצף פריימים שבמבט ראשון נראים כמעט זהים בהבדל של שברירי שניות בין קליק אחד למשנהו ובמבט נוסף תהום גדולה פעורה ביניהם.
 היכל התרבות באריאל
"פריחה והתחדשות" הוא שמה של תערוכת ציוריה של אסתי פרי.
אסתי, ילידת ברית המועצות, בת לניצולי שואה, תושבת כפר יונה. התחילה לצייר, לאחר פרישתה מעבודת הוראה. "בציוריי (אומרת אסתי) הטבעתי את המגע שלי ונתתי לספונטניות היצירתית שבי לפרוץ החוצה.
 גלריית פס פורט- בית ירין שחף
התערוכה מספקת הצצה נדירה לרגעים אינטימיים של אומנות עכשווית המתרחשת בתוך חדר האיפור בהם ניתן ללמוד על כך שאיפור הוא הרבה מעבר להידור הפנים, אלא אומנות לכל דבר.
 הגלריה לאמנות במכללה על שם דוד ילין
התערוכה קופפרמן סלמה רישומים, מתבוננת ביחסם של האמנים אל שכבות ואל רישום. שניהם מגיבים אל השכבות כאל הדים ועדים, האחד מבקש לאיין, להרוס ולהוסיף והשני מגיב ברישומו במדידות רכה אל מה שהזמן יסף והותיר או מחק והסווה. המצע נדמה אצל שניהם כמו האדמה שטמונים, מעובדים ומעורבלים בתוכה שורשי החי עם המת בשכבות; והם כמו מבקשים לעצור את הזמן וללכוד אותו עם פעימה אחרונה.
 קריית ספיר והיכל התרבות
בתערוכה נרחבת מציגה כרמית ויצמן שתי סדרות מציוריה כשהמכנה המשותף שלהן הוא הדהוד כתמים וזיכרון
 מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית
בתערוכה "עכשיו" של האמן טל סלוצקר נמתח קו בין "עכשיו" ל"אז" במהלך מוזיאולוגי שמעגן את תצוגת עבודותיו במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית בהקשרים אמנותיים-ביוגרפיים. עיגון זה מציב את פעולת הצגתה של תערוכה במוזיאון לא רק כמתן במה לתצוגה אלא כפתיחת מרחב דיאלוגי. בילדותו, התגוררה משפחתו של סלוצקר באיזור בו שוכן המוזיאון, כך הזדמנו לביקורים קבועים ותכופים בתערוכות השונות שהוצגו.
 טחנת הקמח הצלבנית בשמורת טבע עין אפק
התערוכה מדברת על נושאים הקרובים ללב נשים, בעיקר מזוויות הראיה של נשים, המהוות את רוב 33 האמנים המשתתפים. הנושאים העולים הם הריון ולידה, השאיפה ליופי והמאבק עם תהליך העלמותו, המאבק לשיוויון חברתי, חברת נשים, סבל נשים. מבט לא הרואי על נושאים יומיומיים.
 גן העיר תל אביב
"תנועה" - תערוכת פיסול חוצות בגן העיר תל אביב, מציגה מאה פסלים של עשרות אמני פיסול ישראליים, המפרשים את המונח "תנועה". התערוכה מתקיימת בחודשים ספטמבר 2017 ועד סוף אפריל 2018. כניסה חופשית!
 לחם ארז, כפר סבא
תערוכה משולבת: פיגורטיבית (יצירות שלי) וגם מופשטת (יצירות של ישראלה עוז)
 בבית האמנים על שם שאגאל חיפה
מקור נופי הים בציוריה של מזוז בנופים שראתה בעבר, אשר נחרטו בזיכרונה או נופים שצילמה וכעת היא מעניקה להם אינטרפרטציה אישית. הציורים הצבעוניים, הריאליסטיים ביסודם, מביאים לידי ביטוי את אהבתה לים המהווה עבורה מקום של שלווה ורוגע, ולדבריה, מלא בעולמות חבויים, גלויים ונסתרים. מזוז בוחרת לתת ביטוי ליופיו הרוגע של הים ולא לסערה. בציוריה נופים ימיים כחופי הים, סירות דייגים, גלים מתנפצים, השתקפויות במים, דייגים העוסקים במלאכתם מצוירים באופן מדויק פיגורטיבי, לצד דמויות המצוירות כצלליות, דמויות אוניברסאליות ללא פרטים מזוהים של פנים ומגדר.


כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית